RegionWiadomość dniaZdrowie

Jaki syf wpada nam do płuc? Można było sprawdzić w Chorzowie. Przyjechał spirobus

Wystarczyło wejść do specjalnego busa i porządnie dmuchnąć, żeby dowiedzieć się czym tak naprawdę oddychamy. W Chorzowie stanął spirobus

 

Sejmik wdepnął w KAŁUŻĘ, a prezydent Rybnika potknął się o alkomat. Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

-Wdech, wydech i wszystko gra – mówi o krótkim badaniu Zygmunt Neukirch, mieszkaniec Chorzowa. Spirobus stanął w poniedziałek w centrum Chorzowa. Z bezpłatnego badania skorzystać mógł każdy chętny. Akcja „Wiem czym oddycham” miała na celu zwrócenie uwagi na problem smogu.

-Gorąco zachęcamy żeby przyjść, przebadać się i zobaczyć tak naprawdę jak wyglądają nasze płuca, jaka jest ich wydolność, jaką mamy kondycję. Wszystkie te parametry na tym krótkim badaniu, bo trwającym zaledwie pięć minut, zostaną sprawdzone i dowiedzą się państwo co słychać w waszych płucach – mówi Mateusz Wierzbicki, Aviva.

Akcja darmowej spirometrii trwała tylko dzisiaj. By jednak chorzowianie pamiętali o tym jak ważna jest jakość powietrza, na budynku urzędu pojawiła się specjalna tablica, której zadaniem jest edukacja mieszkańców.

-Pojawiają się specjalne tablice żeby też mieć świadomość jaki mamy stopień zanieczyszczenia głównie pyłami zawieszonymi, żeby też wiedzieć jak my się czujemy w takim zanieczyszczonym środowisku – mówi Mariola Roleder, wiceprezydent Chorzowa.

Jaki syf wpada nam do płuc? Można było sprawdzić w Chorzowie. Przyjechał spirobus
Jaki syf wpada nam do płuc? Można było sprawdzić w Chorzowie. Przyjechał spirobus

Na razie tablica jest jedna, ale kolejne mają się znaleźć także w centralnych miejscach rożnych dzielnic Chorzowa.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close