Region

Jarmark na Nikiszu od 6 do 8 grudnia [PROGRAM]

W imieniu Organizatora – Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych mieszkańców i sympatyków oraz Miasta Katowice, serdecznie zapraszamy na XII edycję JARMARKU NA NIKISZU, która odbędzie się 6-8 grudnia.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Tak jak w poprzednich latach czekać będzie na Was ponad 200 wystawców z całej Polski – starannie wyselekcjonowanych z długiej listy chętnych. Wśród nich znajdziecie, m.in. stragany z najwyższej jakości rękodziełem i sztuką użytkową. I w tym roku podczas JNN zostanie wydzielona specjalna strefa gastro, którą znajdziecie na Skwerze Zillmannów.

W tym roku pierwszy dzień Jarmarku przypada na mikołajki, dlatego dla najmłodszych w piątek o godz. 16.00 przygotowano z tej okazji przedstawienie pt.”Gorączka Mikołajowa” w wykonaniu „Teatru Gry i Ludzie”. Po nikiszowieckim rynku będzie tego dnia przechadzał się także śląski Mikołaj. Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi podczas Jarmarku będą mogli pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę będą podkreślać także specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszyć będzie jak zwykle scena artystyczna, na której usłyszeć będzie można świąteczne kolędy i pastorałki.

Program sceny:

Piątek, 6 grudnia
godz. 16.00: „Gorączka Mikołajowa” – przedstawienie dla dzieci Teatru Gry i Ludzie
godz. 17.45: spotkanie ze Śląskim Mikołajem
godz. 19.00: Koncert w Kościele św. Anny „Ave Maria i inne dzieła muzyki sakralnej” w wykonaniu duetu Agata Widera i Weronika Kępka z akompaniamentem Tadeusza Barylskiego

Sobota, 7 grudnia
godz. 14:00 – 14.30: Występ dzieci ze SP nr 53 i Przedszkola nr 32
godz. 15.30 – 16.00: Koncert zespołu N.I.E.
godz. 16.30 – 17.30: Koncert zespołu proWOKALNI
godz. 18.00 – 19.30: DJ Rudnik Winyl Set

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14.00 – 14.45: Koncert Orkiestry Dętej Wieczorek
godz. 15.00 – 16.00: Koncert akordeonisty Macieja Gucika
godz. 16.30 – 17.15: Koncert Chóru Mieszanego „Ogniwo”
godz. 17.30 – 18.30: Koncert zespołu „Albo i nie”
godz. 19:00 – 20.00: Koncert zespołu „Nivel”

6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”. 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcja „Dar za Dar” – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Tak jak w poprzednich latach organizatorzy zachęcają do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji. Na czas imprezy zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa z Katowic, która będzie obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe. W tym roku na odwiedzających czekać miejsc – będą płatne. Podczas imprezy obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren osiedla – z wyjątkiem mieszkańców. Nie będzie także możliwy przejazd przez ul. Nałkowskiej.

Jarmark Na Nikiszu współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Katowice w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Odpust i Jarmark – nikiszowieckie wydarzenia integracyjne”. Więcej informacji na: www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rozczłonkowane ciało w lesie. Grzybiarz znalazł głowę. Nie ma rąk

Katowice: Dzielnice Załęże, Burowiec i Szopienice obejmie PROHIBICJA? Tak chce miasto

Śląskie: Tragiczny wypadek w Lędzinach. Nie żyje 19-latek

 

źr.inf.prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close