KrajSilesia InformacjeZdrowie

Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Jest oficjalny komunikat o jego chorobie

Informacje o zdrowiu lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego budzą od kilku tygodni wielkie emocje.  Właśnie ukazał się oficjalny komunikat w tej sprawie, wydany przez Wojskowy Instytut Medyczny, w którym przebywał poseł Kaczyński. Wynika z niego, że Jarosław Kaczyński właśnie opuścił szpital.

 

„Na prośbę pana Jarosława Kaczyńskiego Zespół Medyczny, pracujący pod kierownictwem  gen.dyw. dr hab. n. med. Grzegorza Gieleraka, dyrektora WIM, przygotował komunikat o stanie zdrowia Pacjenta” 

 

„W piątek, 8 czerwca 2018 r., pan Jarosław Kaczyński opuścił Wojskowy Instytut Medyczny. Obecny pobyt w szpitalu był spowodowany leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów. Trzydziestosiedmio dniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia. Dalsze leczenie, w tym rehabilitacja będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym.

Zespół Medyczny pragnie podkreślić, że przebieg choroby był złożony i wymagał leczenia interdyscyplinarnego. Szybko podjęta celowana interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego oraz zaplanowanie kontynuacji terapii ambulatoryjnej. Hospitalizacja pana Jarosława Kaczyńskiego budziła olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej. Informujemy, że liczne – nadsyłane na adres Dyrekcji WIM – listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do Adresata. Jednocześnie przypominamy, że w wojskowym szpitalu na Szaserów bardzo restrykcyjnie przestrzegamy zasad informowania o stanie zdrowia naszych pacjentów. (Opisaliśmy je w komunikacie: http://www.wim.mil.pl/183-aktualnoci/2921-zasady-informowania-o-stanie-zdrowia-pacjentow-wim).

 

Dlatego w czasie hospitalizacji informacje o stanie zdrowia przekazywaliśmy wyłącznie osobie wskazanej przez pana Jarosława Kaczyńskiego – była nią pani Beata Mazurek. Natomiast niniejszy komunikat został przygotowany i opublikowany na prośbę Pacjenta. Ponieważ rola Wojskowego Instytutu Medycznego w leczeniu pacjentów powszechnie określanych jako „VIP” budzi systematyczne zainteresowanie mediów, zachęcamy do lektury artykułu (link: http://polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/14642?t=ESKULAP-W-MUNDURZE) wyjaśniającego, jaką rolę w krajach NATO odgrywają duże, wieloprofilowe szpitale wojskowe, takie jak Wojskowy Instytut Medyczny.

W imieniu Zespołu Medycznego

gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM

Oprac. Maria Zawała

 

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close