Region

Jastrzębie-Zdrój od dziś w czerwonej strefie [WIDEO]

Jastrzębie-Zdrój -jeszcze wczoraj żółta, od dziś czerwona strefa. To oznacza powrót licznych obostrzeń. Mieszkańcy na tej zmianie nie pozostawiają suchej nitki.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Głupota totalna, człowiek się dusi tylkomówi jedna z mieszkanek Jastrzębia. Bo zgodnie z regulacjami mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju muszą zakrywać usta i nos wszędzie. Nie tylko w środkach transportu publicznego, również na świeżym powietrzu.

– No przeszkadza no, ciężko się rozmawia. W pracy mamy przyłbice, to jest trochę lepiej. Ale w maseczkach jest ciepło. Trochę przeszkadza, ale co mamy zrobić? Nic nie zrobimy – mówi Ewa Telega, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju.

O zmianach na liście żółtych i czerwonych stref Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj. I tak powiat pszczyński, który do tej pory był w strefie czerwonej został przeniesiony do żółtej, Jastrzębie-Zdrój z żółtej – do czerwonej. Obecnie na liście czerwonej w całym kraju znajduje się dziewięć miast i powiatów, w żółtej – tyle samo. Wśród czerwonych z naszego regionu oprócz Jastrzębia są Rybnik, Ruda Śląska oraz powiaty rybnicki iwodzisławski.

– W życiu prywatnym nie można sobie nic zorganizować na 100 proc. Kompletnie nic. Nie można sobie zaplanować, żeby gdziekolwiek wyjść. Jakieś spotkanie rodzinne, czy cokolwiek. Nie można nic zaplanować mówi Łukasz, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju.

Problem z planowaniem mogą mieć też spółki odpowiadające za komunikację miejską. Bo zgodnie z wytycznymi w czerwonych strefach w autobusach może przebywać 30 proc. pasażerów. Dziś takie zmiany zastosowano w Jastrzębiu. Ale nie tylko te.

– Wszystkie miejskie jednostki rygorystycznie przestrzegają zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Dzisiaj został ograniczony dostęp do Parku Zdrojowego. Obowiązują nadal wcześniejsze ograniczenia, które Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stosował między innymi na basenie Laguna, czy kąpielisku Zdrój. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają odwołane lub przeniesione w strefę onlinemówi Łukasz Parylak, Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Na razie nie wiadomo, jak długo w Jastrzębiu-Zdroju i innych miastach w województwie śląskim trzeba będzie się liczyć z takimi obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia, co już pokazało, takie mapy potrafi aktualizować nawet z dnia na dzień.

Autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close