AlarmRegionWiadomość dnia

Jastrzębie Zdrój: Okradł i zbezcześcił kościół. Na swoim koncie ma również inne przestępstwa

Na wniosek policji i prokuratury, jastrzębski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 46-latka. Mężczyzna został zatrzymany w związku ze znieważeniem miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

 

Jastrzębscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież paschału wraz ze stojakiem, pieniędzy ze skarbonki kościoła i profanacji ołtarza. Jednak to nie jedyne zarzuty, jakie usłyszał zatrzymany.

Do kradzieży doszło kilka dni temu, w jednym z kościołów na osiedlu Barbary w Jastrzębiu-Zdroju. Kamery zainstalowane w parafii zarejestrowały każdy krok złodzieja i awanturnika. Mężczyzna będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, porozrzucał niedopałki papierosów na ołtarzu oraz świece w nawie głównej kościoła i podpalił sianko w stajence. Ponadto zniszczył skarbonkę przy wejściu do kościoła, a znajdujące się w niej pieniądze skradł. Na podstawie monitoringu, funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego.

Ponadto mężczyzna groził 38-letniemu mieszkańcowi ulicy Turystycznej uszkodzeniem ciała i zażądał od niego wydania pieniędzy oraz usiłował podpalić drzwi do jego mieszkania. Jego dalsze przebywanie na wolności stwarzało zagrożenie dla innych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na swoim koncie jastrzębianin ma również sporo wykroczeń. Po rozpatrzeniu zgromadzonego w sprawach materiału dowodowego, sąd uznał, że koniecznym jest zastosowanie wobec 46-latka trzymiesięcznego aresztu. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwa, mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close