AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Jaworzno: Byli przygotowani do „ustawki”. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej przygotowywali się do „ustawki”. Mężczyźni mieli niebezpieczne narzędzia i grozili pozbawieniem życia 45-letniemu mieszkańcowi Jaworzna.

 

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (22.01.2018r.) przed południem, w rejonie szkoły muzycznej przy ulicy Inwalidów Wojennych w Jaworznie. Kryminalni po uzyskaniu informacji o możliwości starcia dwóch grup mężczyzn, natychmiast przystąpili do działania, chcąc zapobiec „ustawce”. Po dotarciu na miejsce, zauważyli zaparkowany samochód osobowy, przy którym stało dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 45-letni mieszkaniec Jaworzna, powiedział policjantom, że kilka minut wcześniej trzej mężczyźni chcieli go pobić i grozili mu pozbawieniem życia. Według zgłaszającego, sprawcy mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia. Napastnicy na widok policjantów uciekli i schowali się w budynku pobliskiego przedszkola.

Kryminalni, przy wsparciu dodatkowych patroli policji, przeszukali cały budynek. Zatrzymali w nim trzech mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat, przy których znaleźli 50-centymetrową maczetę, pistolet hukowy i kominiarki. Wszyscy są mieszkańcami Jaworzna i mieli już wcześniej konflikt z prawem. Znalezione przez mundurowych przedmioty, w przypadku ich użycia, mogłyby doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników, a nawet ich śmierci.

Jaworzno: Byli przygotowani do „ustawki”. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat (fot.Śląska Policja)

Śledczy ustalają teraz, co było przyczyną agresywnego zachowania mężczyzn. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania gróźb. Wszystko wskazuje na to, że za posiadanie niebezpiecznych narzędzi odpowiedzą dwaj z nich. Zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close