AlarmRegionWiadomość dnia

Wandale namalowali penisy i dopisali wulgaryzmy [WIDEO] Makieta szybu Jacek Rudolf zniszczona!

Makieta szybu Jacek Rudolf w Jaworznie została zniszczona przez wandali. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych poszukuje sprawców i zgłosił sprawę na policję.

 

Urzędnicy zapowiadają, że rozważą wycofanie zgłoszenia pod warunkiem, że osoby, które dopuściły się zniszczeń przyznają się do winy i naprawią szkody.

Makieta szybu Jacek Rudolf w Jaworznie została zniszczona przez wandali

No jak można tak niszczyć. Po co, pytam się. To są pamiątki i wiele osób obcych jak tutaj jest spaceruje, ogląda. Oczywiście powinny być jakoś chronione, ale nie wiem w jaki sposób, jak można temu zapobiec – mówi Urszula Bryk, mieszkanka Jaworzna.

Wandale zniszczyli głównie historyczne zdjęcia, które ozdabiają ściany makiety kopalni. Napisali na nich obraźliwe i wulgarne hasła. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych ma już przypuszczenia, kto mógł zdewastować makietę.

Wandale zniszczyli głównie historyczne zdjęcia, które ozdabiają ściany makiety kopalni. Napisali na nich obraźliwe i wulgarne hasła

Niedługo po tym zgłosili się do nas internauci, którzy zaproponowali pomoc w namierzeniu sprawców dewastacji. Sprawa została zgłoszona na policję. Do tego wniosku o ściganie sprawców załączymy również te dowody, które przedstawili nam internauci – mówi Piotr Jamróz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

Termin zgłoszenia się wandali mija 17 października. Dokładnie w samo południe.(Paweł Jędrusik, Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close