RegionWiadomość dnia

Szpital w Zawierciu ma nowy oddział! Nowo wyremontowane sale czekają na pacjentów [WIDEO]

Szpital w Zawierciu ma nowy oddział neurologiczny. Wcześniej pacjenci leżeli m. in. na oddziałach udarowym i dermatologicznym.

Dziś (11.10) pacjenci zawierciańskiego szpitala przeprowadzili się do nowo wyremontowanych sal. -Bardzo ładne łóżeczka, telewizor, ubikacje, łazienki na sali są – chwali zmiany Wiesława Widera, pacjentka.

Szpital w Zawierciu ma nowy oddział neurologiczny. Wcześniej pacjenci leżeli m. in. na oddziałach udarowym i dermatologicznym

Chodziło przede wszystkim o to, by podnieść komfort pacjentów. – Taki standard, żeby odpowiadał pacjentowi. Pacjent oprócz tego, że leży i naprawdę zmierza się z chorobą miał przyjemną atmosferę, taką bardziej domową – mówi Anna Pilarczyk- Sprycha, dyrektor szpitala. Od dziś działa tu też skomputeryzowana apteka. Każda z tabletek od zamówienia, wyjęcia z szafy, po podanie pacjentowi, monitorowana jest przez specjalny system. Ma to ułatwić pracę pielęgniarkom.

Jak zapytamy pielęgniarkę austriacką w jaki sposób zamawiasz leki, ona mówi nie wiem. Jak to pani nie wie? Nie wiem, bo to jest system logistyczny, mamy odpowiednie szafy do tego aby sam system zamawiał te leki. Ja zajmuję się pacjentem, ja zajmuję się opieką pacjenta, a nie gospodarką materiałową – mówi Mariusz Kleszczewski.

A odciążenie personelu jest bardzo potrzebne, bo pacjentów ciągle przybywa. – Przyjmowaliśmy około 1700 pacjentów rocznie na 30 łóżkach było to bardzo trudne, wiązało to się z dostawkami, z krótszymi pobytami pacjentów. Dzięki temu oddziałowi komfort pracy i komfort też przebywania pacjentów będzie o wiele, wiele większy – mówi dr n. med. Włodzimierz Wierzba.

Koszt to inwestycji to 380 tyś zł. Starosta powiatu zawierciańskiego, Krzysztof Wrona: Jest to jeden z najpotrzebniejszych działów z racji tego, że ten typ schorzeń jest coraz częściej występującym u mieszkańców z racji nie tylko zagrożeń cywilizacyjnych ale również tempa życia. Teraz szpital zaczyna przygotowania do kolejnych remontów. W najbliższym czasie odnowiony i powiększony zostanie oddział paliatywny. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close