Region

Jaworzno otworzy nowy żłobek. Będzie miejsce dla 70 dzieci

Kolejne 70 miejsc dla dzieci w nowym miejskim żłobku w Jaworznie. Miasto uzyskało ponad 1,7 mln zł dzięki programowi Maluch+ 2020. Do tej pory w mieście funkcjonował tylko jeden żłobek miejski, do którego uczęszcza 30 dzieci.

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nowy żłobek powstanie na parterze w budynku istniejącego Przedszkola Miejskiego nr 26. Opiekę w nim znajdzie 70 dzieci do lat 3. Będzie się składał z czterech sal zabaw oraz sali do odpoczynku. Dla potrzeb żłobka zostaną zaaranżowane m.in.: szatnia, wózkownia, gabinet intendentki i pielęgniarki, pomieszczenia biurowe i gospodarcze, toalety oraz kuchnia mleczna.

Układ istniejącego przedszkola zostanie zmieniony, tak by nie zmniejszyła się liczba oddziałów przedszkolnych. W przedszkolu zostanie wydzielonych pięć oddziałów na łączną liczbę 104 dzieci. Żłobek i przedszkole będą działać całkowicie niezależnie. Każda placówka będzie zlokalizowana na oddzielnych kondygnacjach, z osobnym wejściem, administracją, zapleczem sanitarnym, węzłem żywieniowym oraz salami dla dzieci.

Jednym z kluczowych celów programu „Jaworzno Wspiera Rodziny”, który wystartował w naszym mieście kilka lat temu było zapewnienie opieki najmłodszym jaworznianom do 3 roku życia. Dzięki programowi powstał Żłobek Miejski dla 30 dzieci na który miasto otrzymało rządowe dofinansowanie. Pozyskaliśmy kolejne środki i gmina otrzymała ponad 1,7 mln złotych dofinansowania na stworzenie drugiego miejskiego żłobka dla 70 dziecimówi Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Źródło: UM w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czego Polacy szukają w Google? [LISTA POPULARNYCH HASEŁ W 2019r.]

Niesamowite! Pierwsze w historii wybudzenie ze śpiączki w Tarnowskich Górach

Wyjątkowa moneta kolekcjonerska NBP z bursztynem: 100-lecie zaślubin Polski z Bałtykiem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close