Region

Sosnowiec: drony znowu w akcji. Miasto podpisało umowę

Sosnowiec będzie kontynuował program walki ze smogiem przy użyciu dronów. Właśnie została podpisana umowa z firmą FlyandWatch.

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Umowa dotyczy wykonywania pomiarów jakości powietrza przy użyciu drona. Badania obejmują analizę zanieczyszczenia powietrza w zakresie stężenia pyłów zawieszonych PM1,PM2,5, PM10, formaldehydu, chlorowodoru, lotnych związków organicznych (LZO) i innych substancji, które wskazują na spalanie w piecach c.o. niedozwolonych paliw lub odpadów.

Celem pomiarów jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń związanych ze złą jakością powietrza, a także wsparcie systemu kontroli przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej oraz zakazu spalania odpadów, prowadzonych przez Straż Miejską.

Pomiary będą prowadzone do 30 marca. Rejony miasta, w których będą przeprowadzone zostały ustalone na podstawie interwencji zgłaszanych przez mieszkańców do Straży Miejskiej i Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami oraz mapy smogowej przygotowanej przez GIG w Katowicach w ramach zeszłorocznej umowy.

Źródło: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czego Polacy szukają w Google? [LISTA POPULARNYCH HASEŁ W 2019r.]

Niesamowite! Pierwsze w historii wybudzenie ze śpiączki w Tarnowskich Górach

Wyjątkowa moneta kolekcjonerska NBP z bursztynem: 100-lecie zaślubin Polski z Bałtykiem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close