Region

Jaworzno: znamy cenę dofinansowania do żłobków

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej radni w Jaworznie zadecydują o wysokości dopłat dla dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych. Po konsultacjach z rodzicami i właścicielami żłobków ustalono, że ta kwota wyniesie 300 zł miesięcznie na każde dziecko objęte opieką. Teraz głos w tej sprawie zabiorą radni.

Radni zadecydują nie tylko o wysokości dopłat, ale także podejmą decyzję o utworzeniu żłobka publicznego i ustalą opłaty za korzystanie z niego. Nowa placówka ma powstać we wrześniu tego roku w budynku przy ul. 3 Maja 16 i będzie funkcjonować równolegle z przedszkolem. W publicznym żłobku miejsce znajdzie 30 dzieci. Z kolei w prywatnych żłobkach na terenie Jaworzna jest obecnie dostępnych ponad 170 miejsc.

W środę, 21 marca o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Rynek Główny 17) odbędzie się drugie otwarte spotkanie w sprawie miejskiego żłobka oraz dopłat do prywatnych żłobków i klubików dziecięcych.

Źródło: UM Jaworzno

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close