RegionWiadomość dnia

Jeden po drugim. Policjanci z Gliwic szczepią się na koronawirusa [ZDJĘCIA]

Coraz większa liczba śląskich policjantów zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki na COVID-19. Przeciwko koronawirusowi szczepienia rozpoczęli już policjanci z Gliwic. Jedna z grup mundurowych z KMP Gliwice szczepiła się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Ruszyła już na dobre akcja szczepień gliwickich policjantów. W pierwszej kolejności szczepieni są ci liniowi, mający najczęstsze kontakty z obywatelami, a w przypadku zatrzymań podejrzanych – nawet bezpośrednie.

Jako pierwsi są szczepieni policjanci ze służby patrolowej, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Podczas wczorajszej pierwszej tury zaszczepiło się 78 gliwickich mundurowych i 8 strażników miejskich. To ci, którzy podczas swoich interwencji najbardziej narażeni są na ryzyko zakażenia koronawirusem.

Mimo, że szczepienia nie są obowiązkowe, większość policjantów zadeklarowała chęć ich przyjęcia. W gliwickim garnizonie taką deklarację złożyło ponad 400 funkcjonariuszy.

Gliwiccy mundurowi oraz kilkudziesięciu strażników miejskich z Gliwic, Knurowa i Pyskowic szczepieni są w Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach. Przewidywany czas zakończenia akcji to maj tego roku.

 

red: W. Żegolewski
źródło: KMP Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Zabrzu: Popękany blok da się naprawić. Ruszyła fala pomocy dla poszkodowanych

Katowice pokazały, jak chcą oznakować ulice, place i ronda. Podoba się Wam?

Jego teledyski robią miliony odsłon w sieci! Sosnowiczanin nominowany do Fryderyka [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close