RegionWiadomość dnia

Jedno wesele i aż 77 uczestników zakażonych SARS-COV2

Mimo pandemii koronawirusa, która w dalszym ciągu trwa w naszym kraju, od dłuższego czasu można organizować w Polsce wesela. Maksymalnie według restrykcji na weselu może być 150 osób. W powiecie rawickim aż 77 osób zakaziło się SARS-COV2 po tym jak wspólnie uczestniczyli w jednej imprezie weselnej.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 94 osób w regionie. Najwięcej zakażonych, bo aż 77 osób, to uczestnicy uroczystości weselnej zorganizowanej w powiecie rawickimpodał na łamach TVN 24 Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Jak czytamy dalej, wszystkie osoby zostały przebadane w punkcie drive-thru w Gostyniu i aktualnie skaleczone w warunkach izolacji domowej. To nie pierwsza takla sytuacja  – na początku lipca małym ogniskiem epidemii stało się wesele zorganizowane w Ostrzeszowie, na którym było 100 uczestników. Pytanie na ile uczestnictwo w imprezach weselnych, podczas gdy w Polsce w dalszym ciągu trwa epidemia koronawirusa, jest bezpieczne.

W dalszym zakazuje się pracy klubów muzycznych. Dotyczy to nawet lokali, które bezpiecznie mogłyby pomieścić 150 osób, tańczących i korzystających z oferty gastronomicznej takich miejsc w odstępie dwóch metrów. Podobnie jest z koncertami, choć te planowo organizowane w plenerze mogą się odbywać. Stąd np. w naszym regionie kilka inicjatyw takich jak: Mysłowice Alternatywne i koncerty na rynku, występy w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej czy Bankowa Fest w Pszczynie. Wszędzie obowiązuje ograniczenie w postaci limitu 150 osób. Obowiązkowe jest posiadanie maseczek, a nawet wypełnianie specjalnych ankiet o aktualnym stanie zdrowia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

źródło: TVN 24

red: B.Bednarczuk
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close