RegionWiadomość dnia

Jedziesz na gapę? Trafisz do Rejestru Dłużników. MZK w Jastrzębiu-Zdroju ma dość niezapłaconych mandatów

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju mówi dość gapowiczom i zapowiada, że tych notorycznych będzie zgłaszał do Rejestru Dłużników. A taki wpis może może spowodować, że w przyszłości dłużnik – na przykład – nie dostanie kredytu.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

– Oj, powinno się płacić. Przecież to jest obowiązek! Jak można nie płacić – mówi Teresa, mieszkanka Jastrzębia-Zdrój.

W minionym tygodniu MZK podpisał umowę z Biurem Informacji Gospodarczej. Jak tłumaczą władze związku, takie działanie nie ma na celu karania tych osób, którym zdarzy się zapomnieć biletu okresowego czy dokumentu tożsamości. Tylko w pierwszej połowie roku kontrolerzy MZK wystawili 4,4 tys. opłat dodatkowych za nie płacenie biletu.

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju mówi dość gapowiczom i zapowiada, że tych notorycznych będzie zgłaszał do Rejestru Dłużników
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju mówi dość gapowiczom i zapowiada, że tych notorycznych będzie zgłaszał do Rejestru Dłużników

– Chodzi nam o to, żeby zmusić notorycznych gapowiczów, którzy z niepłacenia należności uczynili sobie sposób na życie. I po prostu notorycznie nie płacą. Mamy rekordzistę, który jest winien MZK ponad 20 tys. zł. Oczywiście są osoby, które są winne po kilka, kilkanaście tysięcy złotych – mówi Rafał Jabłoński, Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju.

Z podobnego rozwiązania korzysta już od dłuższego czasu Zarząd Transportu Metropolitalnego. Mimo to – gapowiczów wciąż jest bardzo dużo.

– Od stycznia do czerwca tego roku nasi kontrolerzy wystawili ponad 37 tys. tzw. opłat dodatkowych, a kolejne 8 tys. mandatów zostało opłaconych przez gapowiczów na miejscu. Łącznie więc około 45 tysięcy wystawionych mandatów – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Nie warto oszczędzać na bilecie, bo przez niewielką kwotę można mieć problem, żeby pożyczyć kwotę naprawdę dużą.

 

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pomiar prędkości w Bielsku-Białej. Trwa montaż wideorejestratorów

Sosnowiec: 40-latek napadł na 90-letnią kobietę. Ukradł jej 1 tys. zł

Rysiek Riedel ma swój mural. Odsłonięto go w Tychach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close