RegionWiadomość dnia

Rysiek Riedel ma swój mural. Odsłonięto go w Tychach [WIDEO]

Mural z wizerunkiem legendarnego wokalisty Dżemu jest już gotowy. Powstał na bloku w Tychach, w którym mieszkał Rysiek Riedel. W sobotę dzieło zostało oficjalnie „odsłonięte”. Mural wykonał duet Czary-Mury. Na odsłonięciu pojawił się m.in. syn nieżyjącego już wokalisty. Nie zabrakło również wiernych fanów.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!


-Powinno mu się należeć, bo piękne teksty pisał, pięknie śpiewał no i był spoko facet, także trochę się z nim przeżyłomówi Krzysztof Dudziak Kobra, znajomy wokalisty.

-Super pomysł, jest to jakieś kultywowanie pamięci o Ryśku, w miejscu w którym mieszkał – mówi Marzena Żąłędziewska, fanka Dżemu.

Mural Ryśka Riedla powstał na bloku w Tychach. Tu wychowała się legenda DŻEMU
Mural Ryśka Riedla powstał na bloku w Tychach. Tu wychowała się legenda DŻEMU

-Ja myślę, że w jakimś stopniu dla mnie jest to na pewno jakby przywrócenie też i kontynuację pamięci, jakby nie było się cieszę, że coś takiego powstało. Bardzo fajne to jest w ogóle zrobione, bardzo mi się podoba, no jest to pamięć wszystkim na pewno tutaj, którzy mieszkali pamiętają sąsiadów i tak dalej, też wspomnienia jakieś wracają no i jest fajnie – mówi Sebastian Riedel, syn wokalisty.

-Rysiek to jest po prostu legenda, legenda polskiej muzyki. Jesteśmy z tego dumni, że tutaj ma swoje korzeniemówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

-W projekcie nawiązaliśmy przede wszystkim do jednego słowa, do słowa outsider, to słowo łączy w sobie wiele elementów, po pierwsze cytat z piosenki , który jest na samej górze, po drugie kolorowe puzzle, które nawiązują do okładki płyty outsider, a także sam wizerunek Ryśka, chcieliśmy go pokazać w sposób nieoczywisty – mówi Marek Grela, współtwórca, duet Czary-Mury.

Mural Ryśka Riedla powstał na bloku w Tychach. Tu wychowała się legenda DŻEMU
Mural Ryśka Riedla powstał na bloku w Tychach. Tu wychowała się legenda DŻEMU

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Murcki zostaną wpisane do wpisane do rejestru zabytków. Musiały na to czekać 6 lat

Śląskie Centrum Chorób Zakaźnych powstanie w Katowicach [WIDEO]

Rocznica Porozumień Jastrzębskich. Izba pamięci im. Lecha Kaczyńskiego [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close