SportWiadomość dnia

Jeeeest! Wygrana eMKi na początek sezonu! MK Górnik Katowice – Naprzód Lipiny 5-2!

Co tam Liga Mistrzów, czy jakiś puchar za suchar w stylu Ligi Europy, kiedy mamy naszą piękną okręgówkę i to z meczami, które wynikami mogą wpędzić w kompleksy hokeistów z NHL! MK Górnik Katowice na inaugurację sezonu wygrał aż 5-2 z Naprzodem Lipiny!

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

UKS MK Górnik Katowice rozpoczął sezon 2019/2020 z przytupem! Istną kanonadę katowiczanie zafundowali nie byle komu – bo jednej z lepszych ekip, grających w tej grupie IV ligi. Naprzód Lipiny to nie chłopaki do bicia, więc takiego wyniku chyba mało kto się spodziewał.

Pierwszy mecz nigdy nie należy do łatwych, drużyny są po ostro lub mniej ostro, przepracowanym okresie przygotowawczym i jeszcze niektórzy ma pewno czują go w nogach.

MK Górnik Katowice zaczął mecz z Lipinami z 4 nowymi twarzami w podstawowej 11-tce. Początek zdecydowanie pod dyktando eMeczKi i szybka bramka, w swoim debiucie pięknym golem popisał się Kostępski. Zdobyty gol trochę jednak katowiczan nas uśpiła i po chwili goście wyrównują. Niespełna kwadrans gry, a już dwa gole (uroki małego boiska). Po świetnym długim zagraniu D.Honysza do Mkrtchyana, ten drugi świetnym przyjęciem mija obrońcę, dogrywa do Dąbrowieckiego i kapitam MK Górnika Katowice wyprowadza drużynę na prowadzenie.

Po chwili znów wkradło się trochę nerwowości w grę, czego konsekwencją był samobójczy gol Krawczyka. Przed przerwą goście mieli jeszcze jedna dobrą sytuację by wyjść na prowadzenie, lecz w sytuacji sam na sam napastnik Lipin nie trafił w bramkę. 2-2 do przerwy

Po przerwie katowiczanie na boisku prezentowali się zdecydowanie lepiej. Po rzucie rożnym Dąbrowiecki pokonuje głową bramkarza i jest prowadzenie dla MK Górnik Katowice! Następnie po krótko rozegranym rożnym, Dąbrowiecki uderza w stronę bramki, głowę dostawia Botsch, kolejny z nowych graczy i mamy 4-2.

Wynik zamyka kolejny z nowych zawodników R.Ludwig który mocnym strzałem lewą nogą pokonuje bramkarza, piłka przed wpadnięciem do siatki odbija się jeszcze od słupka. Goście mieli jeszcze jedną dobrą sytuację w 2 połowie, lecz świetną interwencją popisał się drugi z braci Botschów-Łukasz. Katowiczanom w końcówce spotkania też rozregulowały się celowniki, raz Dąbrowiecki obił poprzeczkę a drugi raz po świetnym zagraniu Ludwiga minimalnie chybił.

Cieszą pierwsze ważne 3pkt ! Teraz czas na małą analizę tego spotkania, poprawić kilka elementów i skupić się na kolejnym meczu – a ten będzie on dużo trudniejszy, bo MK Górnik Katowice jedzie do Jaworzna, aby zagrać z jednym z kandydatów do awansu, Szczakowianką Jaworzno.