AlarmRegion

Jeleń wybiegł wprost pod samochód. Groźny wypadek w Nieborowicach [FOTO]

Jak się kończy spotkanie samochodu z jeleniem na drodze? Zobaczcie foto z wypadku pod Gliwicami. W Nieborowicach Fiat Punto zderzył się jeleniem, który nagle wybiegł na drogę.

 

Groźny wypadek pod Gliwicami. Na drodze krajowej nr 78 w miejscowości Nieborowice doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem. Kierowca Opla Corsy, jadący od strony Rybnika w kierunku Gliwic, nie był w stanie nic zrobić, gdy zwierzę wybiegło na jezdnię. Doszło do zderzenia, pojazd został poważnie uszkodzony. Jeleń poniósł śmierć na miejscu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Niestety – policja z Gliwic odnotowuje kilkadziesiąt podobnych przypadków rocznie. Jednak prawdziwa liczba z pewnością jest wyższa. Policyjne statystyki wskazują, że prawie połowa tego typu wypadków czy kolizji, ma miejsce w porze aktywności godowej zwierzyny, czyli jesienią. Większość zderzeń z sarnami, jeleniami czy dzikami ma miejsce w godzinach wieczorowo-nocnych i porannych, a połowa z nich zdarza się na drogach przebiegających przez tereny zalesione. Dochodzi do nich jednak i w bardziej niespodziewanych miejscach, np.: w Sośnicy na ul. Sikorskiego (zderzenie z sarną), w Gliwicach na alei Jana Nowaka Jeziorańskiego, wysokość fabryki Opla (zderzenie z dzikiem, sarną). Powodem kolizji za każdym razem było nagłe wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię.

Policja apeluje o ostrożność i wolniejszą jazdę w rejonach migracji zwierząt. (WZ/MSP)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close