RegionWiadomość dnia

Jest 5 mln złotych wsparcia na walkę z bezrobociem w woj.śląskim!

Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął dwa konkursy związane z aktywnym przeciwdziałaniem bezrobociu. Co prawda bezrobocie jest najniższe od wielu lat, ale wciąż wiele osób jest wykluczonych na rynku pracy – i to właśnie im mają pomóc programy i projekty, wyłonione w dwóch specjalnych konkursach.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW

Wsparcie ma się przyczynić do zwiększenia zdolności do zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych. Wsparcie będzie przeznaczone na m.in. programy szkoleniowe związane z aktywnym poszukiwaniem pracy, doradztwem zawodowym oraz zmianą kwalifikacji zawodowych.

Pierwszy konkurs został zorganizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Subregionu Centralnego. Dofinansowanie mają otrzymać 4 projekty na łączna kwotę ok. 3,3 mln zł.

Wyniki konkursu znajdziecie TUTAJ

Drugi konkurs był przeznaczony dla beneficjentów z całego województwa śląskiego. Dofinansowanie na łączną kwotę ok. 1,6 mln zł otrzymały dwa projekty.

Które projekty dostaną finansowanie, możecie sprawdzić TUTAJ

(WZ/slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close