KrajRegionWiadomość dnia

Jest apel bp. Kaszaka do wiernych: respektujcie obostrzenia!

Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak zaapelował do księży, aby ci respektowali obostrzenia sanitarne.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W piśmie skierowanym do Braci w kapłaństwie biskup pisze, że: wprowadzone w ostatnich dniach ograniczenia – także w kościołach – budzą dziś wiele emocji zarówno u księży jak i ludzi świeckich. Niech emocje ustąpią miejsca naszej odpowiedzialności za Kościół i za naszych wiernych.

Jednocześnie biskup zaapelował o poważne potraktowanie obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach (1 osoba na 20 m2). – Podczas sprawowania w kościele Mszy Świętej i innych nabożeństw należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem sprawującego kult religijny) oraz dezynfekcji rąk i powierzchni. Nadal zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękędodaje biskup.

Jednocześnie Grzegorz Kaszak skomentował wypowiedzi dotyczące zamknięcia kościołów na okres Świąt Wielkanocnych: nie dawajmy tym środowiskom argumentów do ręki. Pamiętajmy, że „nasza wspólna i solidarna troska o bezpieczeństwo i życie naszych wiernych uchroni nas przed koniecznością wprowadzenia kolejnych, bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa”, w tym także kościołów – dodał.

 

 

Źródło i foto: Diecezja Sosnowiecka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W województwie śląskim brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem [WIDEO]

Nowe obostrzenia w Polsce. Zamknięte sklepy, zakłady fryzjerskie i przedszkola [SZCZEGÓŁY OBOSTRZEŃ]

Policjanci doczekali się szczepień. Wszyscy chętni mają zostać zaszczepieni w około 5 tygodni

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close