RegionWiadomość dnia

Jest kuchnia polowa, potrzebny gazik! Niezwykły pomysł na pomoc dla Hospicjum Cordis

Najpierw był pomysł, potem ten zakup. Wojciech Skowroński pół roku temu zakupił kuchnię polową w niezwykłym celu – chciał wesprzeć hospicjum Cordis. I jak pomyślał, tak zrobił! Pieniądze uzyskane za to, co ugotuje i sprzeda – przekazuje właśnie na rzecz hospicjum Cordis.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Tutaj w hospicjum odchodziła moja mama i tak sobie pomyślałem, ze fajnie byłoby pomóc takiemu miejscu. Doktor Jolanta Markowska z hospicjum od razu się zgodziła. Postanowiłem jeździć z tą kuchnią, gotować w niej bigos, grochówkę, żur, niekiedy pieczonki – mówi Wojciech Skowroński, organizator akcji.

Za zarobione w ten sposób pieniądze zakupił najpotrzebniejsze leki i opatrunki dla hospicjum. Ale jego kuchni brakuje jeszcze jednego. Obecnie pan Wojciech zbiera na starego gazika, który będzie ciągnął kuchnię, pomoże w sprawnym transporcie i sprawi, ze jego akcja nabierze rozmachu.

Jest kuchnia polowa, potrzebny gazik! Niezwykły pomysł na pomoc dla Hospicjum Cordis
Jest kuchnia polowa, potrzebny gazik! Niezwykły pomysł na pomoc dla Hospicjum Cordis

-Nadarzyła się okazja, żeby kupić starego gazika. Bardzo starego za 16 tys zł. Trochę już uzbierałem. Brakuje mi zaledwie 6 tys złotychwylicza pan Wojciech Skowroński, organizator akcji.

Od kilku dni na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy na ten cel. Pan Wojciech wierzy, że stary gazik w komplecie z kuchnią pomoże mu w działalności charytatywnej.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: SZOK! Mężczyzna zostawił 3-letnią córkę w „Oknie życia”!

Wyprzedaże 2019 wystartowały! Dlaczego zawsze szalejemy na wyprzedażach?

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close