RegionWiadomość dnia

5 lat więzienia dla Wojciecha B. Jest wyrok w sprawie byłego szefa TFI Silesia [WIDEO]

Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał na pięć lat więzienia Wojciecha B. Były prezes Towarzystwa Finansowego Silesia oskarżony był o niegospodarność na kwotę 36 mln zł i narażenie prowadzonej przez siebie spółki na straty wartości ponad 4 mln zł.

 

 

Śmierć prezydenta Gdańska i fala hejtu w internecie! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

Od wcześniejszego wyroku odwołała się zarówno obrona jak i prokuratura. Sąd Apelacyjny zwiększył karę pozbawienia wolności podkreślając, że poprzez czyn oskarżonego wyrządzona została bardzo wysoka szkoda.

-Nie ulega wątpliwości dla sądu I instancji, że w całej swojej działalności oskarżony nie dopełnił obowiązku, przekroczył swoje uprawnienia i w tym zakresie działał na szkodę spółki TF Silesia. Najbardziej tutaj istotną okolicznością jest spółka Kraftport, bo zawarcie tej umowy generowało największą szkodę na niekorzyść spółki (…) zwracam uwagę, że ta szkoda wynosi ok. 36 mln zł. Jest to kwota nierealna do osiągnięcia dla przeciętnego obywatela – mówi Michał Marzec, Sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

 

Oprócz kary więzienia Wojciech B. został zobligowany do naprawienia części szkody przez zadośćuczynienie finansowe. Wymierzona mu została grzywna oraz przez pięć lat nie będzie on mógł zasiadać w zarządach spółek handlowych. Prokurator z wyroku była zadowolona.

Oprócz kary więzienia Wojciech B. został zobligowany do naprawienia części szkody przez zadośćuczynienie finansowe
Oprócz kary więzienia Wojciech B., były szef TFI Silesia  został zobligowany do naprawienia części szkody przez zadośćuczynienie finansowe

-Jest to jak najbardziej kara słuszna, która uwzględnia i stopień społecznej szkodliwości tego czynu jaki okoliczność, że wysokość tej szkody jest wielkich rozmiarów – mówi Katarzyna Wychowałek-Szczygieł, Prokuratura Regionalna w Katowicach.

 

Wojciech B. nie stawił się na odczytaniu wyroku. Zabrakło też jego obrońcy. Wyrok jest prawomocny.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close