KrajRegion

Jesteśmy w pierwszej piątce Europy? Rząd chwali się długością autostrad i ekspresówek

– Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem sumy długości autostrad i dróg ekspresowych. Przed nami tylko Niemcy, Hiszpania, Francja i Włosi – powiedział w „Gościu Wiadomości” minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i dodał, że do końca roku planowane jest oddanie kolejnych 400 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

W piątek oficjalnie oddano do użytku fragment autostrady A1 od Pyrzowic pod Częstochowę. W TVP Info Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury przywołał dane Eurostatu dotyczące dróg w Europie.

 

– Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem sumy długości autostrad i dróg ekspresowych. Przed nami tylko Niemcy, Hiszpania, Francja i Włosi. Wiele innych państw europejskich jest za nami. A my do końca roku mamy nadzieję oddać 400 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad – powiedział szef resortu infrastruktury.

 

Pytany o najbliższe udogodnienia wskazał, że wkrótce oddana do użytku zostanie droga ekspresowa S3, którą nazwał „drogą życia dla portów Szczecin i Świnoujście”. Wskazał także na drogę ekspresową S7, która w całości ma powstać do 2023 roku. – Droga S8 jest ukończona. Budujemy Via Balticę – wyliczał. Wskazał na S17, która jest w budowie i za trzy tygodnie ma zostać oddany kolejny jej odcinek: Warszawa – Lublin. – Przygotowujemy Via Carpatię. To strategiczna droga nie tylko dla nas, ale dla wielu państw UE opartych o wschodnią granicę Unii – mówił gość TVP Info.

źródło: TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Jesteśmy w pierwszej piątce Europy? Rząd chwali się długością autostrad i ekspresówek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close