KrajRegion

JSW: Akcja protestacyjna. Związki zawodowe bronią Daniela Ozona. Nie chcą innego prezesa [WIDEO]

Związki zawodowe działające przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej ogłosiły akcję protestacyjną. Chcą bronić prezesa spółki- Daniela Ozona, który jutro ma zostać odwołany przez radę nadzorczą.

 

– Prezes Ozon jest gwarantem stabilizacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jest gwarantem tego, że fundusze, które są zgromadzone na czas trudny nie będą wyciągnięte z tej firmy nie wiadomo po co – mówi Sławomir Kozłowski, NSZZ Solidarność Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Związki zarzucają radzie nadzorczej nepotyzm. Boją się, że nowy prezes będzie nieudolny i może doprowadzić do upadłości JSW.

-Jestem przekonany co do tego, że tak jak w przypadku szpitali, o których wspominałem – tutaj merytoryka raczej nie będzie brana pod uwagę. Będzie brane pod uwagę kolesiostwo – mówi Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność.

Związki chcą obronić spółkę przed, ich zdaniem, wyprowadzeniem z JSW około półtora miliarda złotych. To pieniądze mają zasilić nieakceptowaną przez związkowców inwestycję w Elektrownię w Ostrołęce.

 – Podłoże tego całego konfliktu pomiędzy ministerstwem, a naszą firmą właśnie jest o pieniądze. Wiemy, że potrzebne są środki na budowanie bloków w Ostrołęce. Ok – rozumiemy, że trzeba budować bloki, ale minister również musi zrozumieć, że my musimy swoją firmę chronić – mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Górników JSW.

Protest planowany jest na jutro w samo południe przed siedzibą JSW Jak określają związki – „będzie ostro”.(Monika Herman)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close