Region

JSW: koniec sporu zbiorowego! Pracownicy spółki otrzymają nagrodę pieniężną

15 lipca blisko 22-tysięczna załoga Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzyma dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości od 4,3 tys. zł do 6,2 tys. zł brutto.

 

Walka z robalami w Jaworznie i z dzbanami dewastującymi miasto w Sosnowcu:

Wypłata nagrody była postulatem sporu zbiorowego w spółce, wszczętego po odwołaniu ze stanowiska prezesa JSW Daniela Ozona. Porozumienie zakończyło spór zbiorowy w spółce. Zarząd reprezentował pełniący obowiązki prezesa Robert Małłek.

Teraz toczy się postępowanie konkursowe, które ma wyłonić zarząd JSW na nową, trzyletnią kadencję. O stanowisko prezesa ubiega się czterech kandydatów.

11 czerwca rada nadzorcza JSW odwołała prezesa spółki Daniela Ozona, argumentując to utratą zaufania, wynikającą z ograniczenia radzie dostępu do informacji przy podejmowaniu kluczowych decyzji.

Przeciwko odwołaniu Ozona protestowali związkowcy, którzy zapowiadali manifestację wKatowicach, gdzie w sobote odbędzie się konwencja PiS – po niedawnych rozmowach z ministrem energii do protestu jednak nie dojdzie.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close