Region

Juwenalia śląskie. Studenci przejęli kontrolę nad Katowicami [WIDEO]

Studenci śląskich uczelni przejęli kontrolę nad Katowicami. Oficjalnie rozpoczęły się juwenalia śląskie.

 

– To jest czas takiego odprężenia, żeby się pobawić. Na naszej farmacji w Sosnowcu jest trudno żeby mieć czas na jakąś zabawę, ale dajemy radę i przychodzimy tutaj, chyba jako jedyni z roku – mówi Michał Jagos, student.

– U nas raczej jest dość ciężko, a juwenalia są po to żeby się powygłupiać bez konsekwencji, więc korzystamy z okazji – mówi Mateusz Newiger, student.

Świętowanie studentów rozpoczęło się tradycyjnie barwnym korowodem. Pomysłowości i fantazji w kreowaniu strojów studentom nie brakowało.

– Usiedliśmy sobie wieczorem – tak mówimy będą w tym roku zwierzęta, magiczne stworzenia, fantastyka, magia… przebierzmy się za kolegium czarodziei. Od słowa do słowa ustaliliśmy kto bierze jaki kolor, poszyliśmy stroje – mówi Ernest Jaworski, student.

Główną atrakcją juwenaliów będą koncerty, które od 23 do 25 maja będą odbywać się w Parku Leśnym na Muchowcu.

– Mamy w czwartek zespoły takie jak Bracia Figo Fagot i Borys LBD i teraz bardzo modny Jacek Stachursky także myślę, że znajdzie się dużo zainteresowanych. Piątek to jest taka perełka polskiego rapu. Mamy Adiego Nowaka, Słonia, Palucha i uwielbiany przeze wszystkich PROBLEM. Natomiast w sobotę już na spokojnie dla szerszej grupy odbiorców Bownik, Bokka, Kamp! oraz Strachy na Lachy – mówi Marek Adamczyk, organizator Juwenaliów.

Wstęp na wydarzenia organizowane w ramach juwenaliów jest bezpłatny. Jak podkreślają organizatorzy – wydarzenie nie jest kierowane wyłącznie do studentów a do wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close