KrajPatronatyRegionWiadomość dnia

Już po raz 10! 27 stycznia rusza Katowicki Karnawał Komedii! [PROGRAM]

Już od 2008 roku w sezonie zimowym niezmiennie Katowice są stolicą komedii teatralnej. To na scenach Teatru Korez i Teatru Śląskiego od 10 lat możemy podziwiać jedne z najlepszych teatrów z całej Polski, które swymi spektaklami potrafią rozbawić publiczność zgromadzoną na widowni. Twórcy tego festiwalu od samego początku chcieli swoją formułą pokazać, że  teatr jest dla każdego, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Katowicki Karnawał Komedii z roku na rok przyciąga coraz więcej widzów, a bilety na spektakle rozchodzą się w rekordowym tempie. To zasługa interesującego repertuaru, który rokrocznie jest na najwyższym poziomie, atrakcyjnych cen biletów oraz wspaniałych artystów. Przez te wszystkie lata w festiwalu brali udział najwybitniejsi aktorzy Polskiej sceny teatralnej, m.in. Sławomir Orzechowski, Joanna Szczepkowska, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Paweł Małaszyński, Rafał Rutkowski, Tomasz Schimscheiner, Paweł Burczyk, Łukasz Simlat, Sonia Bohosiewicz i wielu innych.

Rok 2017, jak lata poprzednie, również przyniesie widzom doskonały repertuar. Oczywiście jak na festiwal przystało, spektakle biorą udział w konkursie, a to Państwa głosy zdecydują, kto zdobędzie Nagrodę Publiczności. Zarówno w Teatrze Śląskim, tak i w Teatrze Korez odbędzie się po sześć spektakli, a każdy z nich opowiada inną historię. Zaprezentują je zaprzyjaźnione teatry z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Opola oraz Katowic, które nie pierwszy już raz goszczą na Katowickim Karnawale Komedii.

Otwarcie Festiwalu będzie miało miejsce 27 stycznia (piątek) na scenie Teatru Śląskiego. Spektakl Słoneczni chłopcy Teatru 6. piętro w reżyserii Olgi Lipińskiej, opowiadającym o trudnych relacjach duetu wybitnych komików, w których role wcielą się Piotr Fronczewski i Krzysztof Kowalewski. Jednym z kolejnych spektakli goszczących na Śląskiej scenie jest spektakl Boska! 31 stycznia (wtorek). Opowiada historię Florence Foster Jenkins – śpiewaczce operowej bez talentu, ale z wielką pasją, dążącą do spełniania marzeń. Nie tak dawno w kinach pojawił się film o Boskiej Florence – w roli głównej z Meryl Streep, natomiast na scenie teatralnej podczas Festiwalu spotkamy, m.in. Krystynę Jandę, Macieja Stuhra oraz Wiktora Zborowskiego.

1 lutego scena Teatru Śląskiego zaproponuje spektakl o niebanalnej  historii miłości dwóch kobiet do jednego mężczyzny pt. Upadłe anioły, w którym wystąpią m.in. Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska. Z początkiem lutego (pierwszy piątek miesiąca) na scenie Teatru Korez wystąpi Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski oraz Bartosz Opania w spektaklu Pod niemieckimi łóżkami. Nie zabraknie również spektaklu gospodarza Festiwalu, czyli niedawnej premiery Korezowej komedii pt. Wiwisexia, kolejnej po Koledze Mela Gibsona sztuce Tomasza Jachimka.

Oczywiście podczas KKK nie może zabraknąć także wystaw towarzyszących, które można będzie podziwiać w obu teatrach. Zaraz po pierwszym spektaklu w Teatrze Śląskim, czyli 27 stycznia, odbędzie się wernisaż wystawy ANDRZEJ RYSUJE z udziałem autora Andrzeja Milewski. Natomiast w Galerii Teatru Korez jubileuszowa wystawa fotografii z okazji 10.lecia Katowickiego Karnawału Komedii – autorem wystawy 10/10 jest Jeremi Astaszow. Szykuję się czas wielu doskonałych wrażeń i uśmiechu podczas Jubileuszowego Katowickiego Karnawału Komedii. Spędź w naszym towarzystwie 10 urodziny Festiwalu i daj się ponieść doskonałej zabawie karnawałowej w teatrze od 27 stycznia do 5 lutego 2017 roku.

 

Szczegóły oraz cały program można znaleźć na stronie karnawału http://karnawalkomedii.pl/
Rezerwacja i sprzedaż  biletów
– w Teatrze Korez od 16 grudnia
– w Teatrze Śląskim od 19 grudnia

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close