RegionWiadomość dnia

Już wiadomo jak będzie wyglądał nowy stadion Polonii Bytom [ZDJĘCIA]

Już wiadomo, jak ma wyglądać nowy stadion w Bytomiu. Dzisiaj przedstawiono projekt modernizacji stadionu im. Edwarda Szymkowiaka. Zakłada on, że stadion będzie miał trzy trybuny: północną, południową i zachodnią.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ! [14.10.2018]

-Po dzisiejszej prezentacji jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy zdania, że wszystko wygląda fajnie, będzie funkcjonalne. Tylko czekać na realizację, na koniec i otwarcie stadionu – mówi jeden z kibiców Polonii Bytom.

Koncepcja stadionu zakłada, że będzie on mieścił około 8 tysięcy widzów. Dziś generalny wykonawca, firma S-Sport, przedstawił warianty rozbudowy stadionu. Docelowo pojemność obiektu może się zwiększyć do 13 tysięcy widzów. -Staramy się tak zaprojektować ten stadion. Możliwości terenowe na to pozwalają, że w zasadzie trybuna zachodnia może być 1:1 przeniesiona jako trybuna wschodnia, bo to jest bliźniacze rozwiązanie. Do tego dodając narożniki. W każdym czasie i chwili ten, czy inny zarząd Polonii może podjąć taką decyzję – mówi Adam Kaczyński, firma S-Sports.

ZOBACZ TAKŻE: Przez błąd w działaniu systemu CEPiK możemy stracić ważny dowód rejestracyjny?

Podczas konferencji prasowej kibice Polonii pytali między innymi co stanie się ze starą, zabytkową bramą przed stadionem. -Bramy na pewno nie zniszczymy, brama zostanie zakonserwowana, na pewno zostanie umieszczona w budynku. Chcemy ją wyeksponować. To jest historia Polonii Bytom, to jest bardzo ważne dla kibiców i dla mieszkańców – mówi Krzysztof Bochnia, prezes Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Nowy stadion Polonii Bytom ma być gotowy częściowo już w przyszłym roku. Stadion będzie miał trzy trybuny: północną, południową i zachodnią (fot.UM Bytom)
Nowy stadion Polonii Bytom ma być gotowy częściowo już w przyszłym roku. Stadion będzie miał trzy trybuny: północną, południową i zachodnią (fot.UM Bytom)

Modernizacja stadionu ma kosztować około 39 milionów złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już we wrześniu przyszłego roku będzie można rozgrywać tu mecze, bo część prac zostanie zakończona.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close