KrajRegionSportWiadomość dnia

Kadra wraca na Śląski! Mecz Polska – Korea na Stadionie Śląskim 27 marca 2018r. [WIDEO]

Piłkarska reprezentacja Polski wraca na Stadion Śląski. Mecz Polska – Korea zostanie rozegrany właśnie na Stadionie Śląskim w Chorzowie 27 marca, 2018 roku

 

-Powrót piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadion Śląski od początku był naszym priorytetem. Legenda obiektu, na którym reprezentacja rozgrywała swoje największe mecze, tysiące wiernych fanów i niepowtarzalny klimat tych spotkań, od początku były ogromnym atutem obiektu. Teraz możemy pochwalić się także nowoczesną infrastrukturą i możliwościami, które sprawiają, że Stadion Śląski jest jednym z najnowocześniejszych piłkarskich obiektów w Europie – podkreśla Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Pierwszym rywalem reprezentacji na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie Korea Południowa, uczestnik zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów – powiedział Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki.

Piłkarska reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na Stadionie Śląskim 55 oficjalnych spotkań. Ostatni mecz na tym obiekcie rozegrany został 14 października 2009, kiedy to Polska przegrała ze Słowacją 0:1 po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka.

Stadion jest gotowy przyjąć ponad 54 tysięcy widzów. Mecz piłkarskiej reprezentacji Polski będzie początkiem bogatego w sportowe imprezy roku 2018 na Stadionie Śląskim. W kalendarzu są już imprezy lekkoatletyczne (memoriał Janusza Kusocińskiego 8 czerwca, memoriał Kamili Skolimowskiej 22 sierpnia) i żużlowe (finałowa runda IME 15 września i mecz Polska-Reszta Świata), a także koncert Guns N` Roses zaplanowany na 9 lipca 2018 roku. (slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Kadra wraca na Śląski! Mecz Polska – Korea na Stadionie Śląskim 27 marca 2018r. [WIDEO]”

  1. To dobrze,że Polska drużyna wraca na Śląski w CHorzowie. Ale dlaczego 54 – przecież był na 100 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close