RegionSilesia Informacje

Kajak z betonu?! [ZDJĘCIA] Jak oni tym płynęli?! Na dodatek wygrali!

Studenci Politechniki Śląskiej zdobyli puchar za najlepszy design na międzynarodowych regatach kajaków betonowych BETONKANORACE 2016 w Holandii.

 

Między 27 a 29 maja w Arnhem rywalizowały ekipy konstruktorów, których zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie betonowego kajaku w swoim kraju i przetransportowanie go do Holandii. Wiązało się to m.in. z opracowaniem odpowiedniego kształtu, formy, rodzaju deskowania i zbrojenia.

 

Gliwicki „Hornet” powstał przy Katedrze Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa. Członkowie Koła Naukowego Concrete, którzy reprezentowali Politechnikę Śląską, zdobyli nagrodę za najlepszy design i zajęli 6 miejsce w wyścigu kajakiem na 100 metrów.

 

Drużyna z Gliwic udowodniła, że inżynierowie poza wiedzą technologiczną potrzebują też kreatywności i wyobraźni. „Szerszeń” (który bardziej przypomina rekina) był jedyną konstrukcją wykonaną w technologii płyt, w której liczy się przede wszystkim jakość wykonania.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close