KrajRegion

Kalejdoskop Regionów: COP24, Bieg Barbórkowy, Przepis na piernik

Dziś w programie zajrzymy na COP25. Sprawdzimy też frekwencję na Biegu Barbórkowym w Rybniku i zdradzimy przepis na świąteczny piernik!

 

W programie „Kalejdoskop Regionów” zawsze jesteśmy na bieżąco z najważniejszymi nowinkami ze Śląska i Zagłębia. W piątek 7 grudnia na początek zobaczymy relację ze szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Później przekonamy się także, ile osób wzięło udział w XIV Biegu Barbórkowym w Rybniku. Na koniec – jako że święta już za pasem – zdradzimy również przepis na pyszny piernik

Oglądaj „Kalejdoskop Regionów” w każdy piątek o 17:15 na antenie TVS!

Sejmik wdepnął w KAŁUŻĘ, a prezydent Rybnika potknął się o alkomat. Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach

Od kilku dni Katowice strzeżone są niczym twierdza. Wszystko to za sprawą rozpoczętego 2 grudnia szczytu klimatycznego COP24. Ma on na celu wypracowanie rozwiązań umożliwiających powstrzymanie zmian klimatu. Chodzi o stworzenie planu, zgodnie z którym będą realizowane założenia porozumienia paryskiego z 2015, czyli pierwszej globalnej umowy klimatycznej.

Jakie nadzieje pokłada w polskim wkładzie Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ? Co sądzi o polityce gospodarczo-klimatycznej naszego kraju Prezydent RP, Andrzej Duda? Jakie są zdanie ekspertów i ekologów na temat wydobycia węgla w kontekście dbania o klimat?

Przekonajcie się sami, oglądając „Kalejdoskop Regionów” jutro o 17:15.

 

Barbórkowy Bieg w Rybniku

Za nami Barbórka, czyli górnicze święto, które uczczono na setki sposobów! Rekord frekwencji pobił tegoroczny XIV Bieg Barbórkowy w Rybniku. W biegu wystartowało prawie tysiąc biegaczy! Po raz szesnasty na mecie pierwszy był Mateusz Mrówka z Radlina.

 

Przepis na świąteczny piernik

Gdy korzenny zapach wypełnia domy – wiadomo, że nadchodzą święta! Dobre gospodynie wiedzą, że najlepszy jest piernik, które swoje odczekał, dlatego za jego przygotowanie trzeba wziąć się na kilka tygodni przed świętami. Jaki jest przepis na idealny świąteczny piernik? Zdradza nam to w odcinku jedna z chorzowskich cukierni z tradycją!

Chcesz poznać przepis? Oglądaj „Kalejdoskop Regionów” jutro o 17:15!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kalejdoskop Regionów: Elektrykiem przez Katowice nie tylko w czasie COP 24!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close