KrajRegion

Kalejdoskop Regionów: Zima w Szczyrku i rozśpiewane Gierałtowice

Szczyrk zasypało śniegiem, w Gierałtowicach rozbrzmiał IV Koncert Charytatywny „Uskrzydleni i przyjaciele”! Najciekawsze informacje z regionu dziś w programie „Kalejdoskop Regionów”.

 

Już dziś (18 stycznia) w programie „Kalejdoskop Regionów” pojedziemy do Szczyrku zbadać przyczyny nagłego zaśnieżenia… które, jak się okazuje, nie jest spowodowane jedynie porą roku. Odwiedzimy też rozśpiewane Gierałtowice, w których nadal panuje świąteczny nastrój. Zastanowimy się też nad powodami, dla których warto korzystać z ciepłej wody z sieci wodociągowej.

Oglądaj program „Kalejdoskop Regionów” w każdy piątek w TVS o 17:15!

To koniec pewnej epoki… Jurek Owsiak nie jest już szefem WOŚP!

Szczyrk

W Szczyrku sezon narciarski w pełni! Właśnie tam – w otoczeniu pięknych widoków Beskidu Śląskiego – śniegu jest znacznie więcej, niż w ubiegłym roku. Jednak stoi za tym nie tylko zimowa aura… Powodem jest również inwestycja w naśnieżanie stoków.

 

Ciepło w domu – skąd najlepsze?

Kiedy zastanawiamy się nad źródłem ciepła w domu, stajemy przed wyborem: tradycyjny kocioł, piecyk gazowy, a może elektryczny podgrzewacz? Jakie są wady, a jakie zalety każdej z tych opcji? Jakie są koszty i zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla? Przyjrzymy się alternatywie, którą mogą być miejskie lub gminne wodociągi i korzystanie z tak zwanej centralnej ciepłej wody użytkowej.

 

Rozśpiewane Gierałtowice

W Paniówkach w gminie Gierałtowice nadal panuje świąteczny klimat! Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka organizowane w wielu miejscowościach w Polsce i na świecie. Właśnie w Paniówkach ten zwyczaj ma już trzyletnią tradycję, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Ponadto w Paniówkach zorganizowano IV Koncert Charytatywny „Uskrzydleni Przyjaciele”, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Kindze i Nikolinie.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Masz bambusowy kubek termiczny? Lepiej go wyrzuć! [GIS OSTRZEGA]

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Koniecznie śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close