RegionSportWiadomość dnia

Katowice: 3 ogromne imprezy na raz! Off Festival, Tour de Pologne i Mistrzostwa Świata!

To będzie weekend pełen wydarzeń. W Katowicach tylko w ciągu kilku dni odbędą się aż trzy duże imprezy: wyścig kolarski Tour de Pologne, Off Festival, a także Mistrzostwa Świata w Badmintonie.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!


Do Katowic peleton kolarzy przyjedzie w ramach drugiego etapu wyścigu 4 sierpnia. Dzień później kolarze odwiedzą Stadion Śląski, a 6 sierpnia Jaworzno. Wiadomo już, że kibice na trasie zobaczą między innymi Rafała Majkę i Michała Kwiatkowskiego.

– Trasa całego Touru się zmieniła. Chociaż ten etap, który będziemy mieli tu w Katowicach będzie bardzo podobny, bo wystartujemy w Tarnowskich Górach, finiszujemy tutaj. Co prawda w mieście runda też się roszkę zmieniła, no ale sama meta, finisz, jest to lekko z górki i czekamy na to pobijanie prędkościmówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Katowice: 3 ogromne imprezy na raz! Off Festival, Tour de Pologne i Mistrzostwa Świata!
Katowice: 3 ogromne imprezy na raz! Off Festival, Tour de Pologne i Mistrzostwa Świata!

 

Swoim muzycznym tempem przed przyjazdem peletonu rozkoszować będą się uczestnicy Off Festivalu w dolinie trzech stawów. 80 koncertów a na nich min: Foals, Suede, czy Jarvis Cocker, ale też Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

– Każdego roku line-up jest tak zbudowany, żeby zaproponować coś dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z muzyką i dla tych, którzy w tym już egzystują od jakiegoś czasu. Są tacy, którzy przyjeżdżają już do nas od 14 latmówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny Off Festivalu.

 

Ale to nie wszystkie atrakcje jakie czekają na nas w Katowicach w pierwszych tygodniach sierpnia. W niedzielę, 4 sierpnia, w Spodku rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Badmintonie. Rywalizacja potrwa tydzień.

– Ja się osobiście bardzo cieszę, jako marszałek województwa śląskiego, że tak wyjątkowe wydarzenia, skumulowane w tak krótkim czasie, pokazują, że w naszym województwie dzieje się dużo ważnych, ciekawych, interesujących wydarzeń – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

 

Wydarzeń sporo, a ci, którzy będą chcieli uczestniczyć we wszystkich… mogą po prostu nie znaleźć na to czasu.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Katowice: 3 ogromne imprezy na raz! Off Festival, Tour de Pologne i Mistrzostwa Świata!”

  1. Na trasie TdP jest klika przejazdów kolejowych. Czy np. na trzecim etapie pociągi na trasie Katowice-Leszczyny-Rybnik też będą zatrzymywane, czy kolarze będą grzecznie czekali na przejeździe w Kamieniu? Jak to jest? Wie ktoś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close