RegionWiadomość dnia

Katowice: Anna Guzik na otwarciu biblioteki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka [WIDEO]

Znana aktorka, Anna Guzik wzięła udział w otwarciu biblioteki, która będzie służyła teraz małym pacjentom Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Niektóre dzieci spędzają tu nawet kilka miesięcy w roku. To nie jest przyjemny czas, dlatego każda inicjatywa, która może pomóc umilić im pobyt, spotyka się z zainteresowaniem. W czwartek na Oddziale Pediatrycznym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otwarta została „Biblioteka Małego Pacjenta”.

Katowice: Anna Guzik na otwarciu biblioteki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

To inicjatywa fundacji Zaczytani.org. -Jest to 529 biblioteka jaką otwiera nasza fundacja na terenie całej Polski. Biblioteka to przede wszystkim półka wypełniona książkami, z której nie wypożyczamy książek, tylko każde dziecko może zabrać książkę ze sobą do domu – mówi Katarzyna Nawrocka z fundacji Zaczytani.org. Fundacja zbiera książki na terenie całego kraju. Te trafiają później w ręce dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w szpitalach.

Z „Zaczytanych Bibliotek” można już korzystać w ponad 400 szpitalach w całym kraju

W otwarciu „Zaczytanej Biblioteki” w Katowicach wzięła udział aktorka Anna Guzik, która przeczytała dzieciom bajkę o smoku i jego przyjaciołach. Zachęcała też do czytania książek. – Oprócz pobudzania wyobraźni, co jest niezwykle ważne uważam w byciu dorosłym, kreatywnym człowiekiem. Ta kreatywność przydaje się na wszystkich płaszczyznach życia, dochodząc do tego, że czytając oswajamy się z językiem pisanym. Nie mamy problemów z ortografią, z interpunkcją – mówi Anna Guzik, aktorka.

Z „Zaczytanych Bibliotek” można już korzystać w ponad 400 szpitalach w całym kraju. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close