AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: Z parkingów znikają wraki samochodów. Straż miejska usuwa auta [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy mówią: nareszcie! Kilkadziesiąt rdzewiejących wraków znika z parkingów w Katowicach. Usuwanie wraków w Katowicach to robota Straży Miejskiej.

Jak dotychczas 39 wraków usunięto z katowickich ulic, dzięki działaniom strażników miejskich. W ostatnim czasie wraki aut, które skutecznie blokowały mieszkańcom miejsca parkingowe, zniknęły z ulicy Widok i Kujawskiej.

Jak dotychczas 39 wraków usunięto z katowickich ulic, dzięki działaniom strażników miejskich(fot.SM Katowice)

Strażnicy sprawdzali auta których stan wskazywał na to, że nie są używane. 39 aut zmieniło swoje miejsce postoju – obecnie parkują na parkingu strzeżonym. -Pojazdy, wobec których podejmujemy czynności, blokują miejsca parkingowe, niektóre samochody stoją na nich miesiącami. Dodatkowo stanowią zagrożenie dla osób postronnych i środowiska – mówią strażnicy z Zespołu Komunalnego SM w Katowicach.

Zanim samochód zostanie odholowany, strażnicy szukają właściciela wraku i starają się z nim skontaktować. 39 wraków, które usunięto z ulic i parkingów Katowic, to dopiero początek. Holownik ma bowiem kursować regularnie. Co ważne, w sprawę aktywnie angażują się sami katowiczanie, którzy niejednokrotnie informują strażników miejskich o lokalizacjach porzuconych pojazdów.

Kilkadziesiąt rdzewiejących wraków znika z parkingów w Katowicach(SM Katowice)

Straż Miejska w Katowicach przypomina: -Jeżeli pojazd nie zostanie odebrany w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznany zostaje jako porzucony z zamiarem wyzbycia się i staje się pojazdem niczyim. Przechodzi wtedy na własność gminy z mocy ustawy.(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close