Region

Katowice: ArtJarmark 2019 na Nikiszowcu [PROGRAM]

ArtJarmark tradycyjnie towarzyszy Art Naif Festiwalowi, Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Naiwnej, który od dekady w letnich miesiącach odbywa się w katowickiej Galerii Szyb Wilson.

 

Walka z robalami w Jaworznie i z dzbanami dewastującymi miasto w Sosnowcu:

Prawie stu wytwórców rzemiosła artystycznego, kilkunastu artystów z regionu, muzyka na żywo oraz liczne warsztaty, gry i zabawy – to wszystko 7 lipca czeka na odwiedzających nikiszowiecki rynek podczas tegorocznej odsłony ArtJarmarku.

W najbliższą niedzielę Nikiszowiec zamieni się w artystyczną dzielnicę. Tradycyjnie już swoje prace zaprezentują twórcy ze śląskich grup plastycznych – w podcieniach placu Wyzwolenia pokaże się między innymi najsłynniejsza z nich – Grupa Janowska. Wśród ponad setki stoisk będzie można odnaleźć także prace innych artystów wystawiających się w Galerii Szyb Wilson podczas Art Naif Festiwal.

Na Nikiszowcu będzie dominować rzemiosło artystyczne. To idealna okazja dla osób, które gustują w przedmiotach i rzeczach nieprzeciętnych – na ArtJarmarku pojawi się okazja, żeby kupić dekoracje do domu, unikatowe zabawki, których  nie znajdziemy w zwykłych sklepach dla dzieci, ubrania o oryginalnych krojach oraz biżuterię – od tej klasycznej z koralików po odważne recyklingowe projekty.

Program wydarzenia

Scena przed Pocztą:
13.30 – Paulek z Baru Tesco – obraz live Jarosław Kassner
14.00 – Chique a la Columbia – tradycyjne kapelusze kolumbijskie – malowanie/produkcja zabawa dla dzieci
14.30 – od bramkarza do baristy – Rene Hiquita zaprasza na kawę i gawędę o piłce nożnej
15.00 – konkurs

15.30 – Insects FX – koncert cz.1
16.15 – Art Academy – spektakl dla dzieci
17.00 – licytacja obrazu
17.15 – Insects FX – koncert cz.2

Skwer Emila i Georga Zillmannów:
13:00-19:00 – warsztaty artystyczne dla dzieci prowadzone przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Gliwicach – motanki – słowiańskie laleczki
15:00-17:00 – kącik poetycki pana Janusza Muzyczyszyna
19:00 – zakończenie ArtJarmarku

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close