KrajRegionWiadomość dnia

Katowice: Duch na szybie salonu Empik w Centrum Handlowym 3 Stawy? [ZDJĘCIA]

Nie! To wirtualny doradca klienta salonu Empik – jedna z wielu innowacji, zastosowanych w otwartym właśnie sklepie. To pierwszy tak innowacyjny, intuicyjny i pełen inspiracji sklep w Polsce. Nowy koncept salonów Empik powstał na podstawie badań rodzimego rynku oraz doświadczenia światowych gigantów,  a także w oparciu o blisko 70-letnią tradycję firmy. Projekt w Katowicach jest pilotażem, a już jesienią w Warszawie odbędzie się premierowe otwarcie w Galerii Mokotów. Empik wdraża pionierskie rozwiązania, które powstały w odpowiedzi na oczekiwania klientów. Do najważniejszych należy interaktywne urządzenie multimedialne, które funkcjonuje jako personalny doradca każdego klienta.

 

Kontakt z wirtualnym doradcą możliwy jest dzięki technologii kinect. Multimedialna witryna, która reaguje na przechodniów, została przygotowana przez interaktywny dom produkcyjny Netizens z Katowic.

 

Empik żyje tym, co się aktualnie dzieje w kulturze, dlatego serce salonu będzie bić w rytmie trendów, premier i gorących tytułów. Na dużych ekranach w centrum sklepu będą prezentowane aktualności: najważniejsze i najciekawsze propozycje, na które warto zwrócić uwagę. Podobną funkcję pełnić będzie także interaktywna witryna, widoczna z daleka w centrum handlowym, wciągająca w rozmowę z wirtualnym doradcą i inspirująca klienta do wizyty w salonie.

 

Badania przeprowadzone przez Empik wykazały, że aż 60% osób odwiedza salony sieci dla przyjemności, szukając w sklepach Empik pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu, czy przemyślanych propozycji z bogatej oferty świata kultury i rozrywki. Dlatego nowy koncept Empik mówi do klienta językiem inspiracji i dobrych pomysłów. Wizyta w Empiku ma być podróżą przez fascynujące światy literatury, muzyki czy filmu, a rozwiązania wdrożone w nowym koncepcie ułatwią czerpanie radości z odkrywania kultury i rozwijania pasji klientów.

 

Wiele osób lubi spędzać czas w salonach czytając książki czy przeglądając prasę, dlatego w przestrzeni sklepowej pojawią się na przykład wygodne pufy. Dla rodzin z dziećmi powstała specjalna strefa.
W kąciku rodzinnym dzieci znajdą niezwykłą niespodziankę, którą skrywa pomarańczowy regał
w kształcie litery „e”. To multimedialna książka ze stronami, na których, wśród animacji, znajdują się interaktywne elementy uruchamiane dotykiem.

 

Praktyczny i przyjemny – taki jest Empik w katowickich Trzech Stawach. W jego aranżacji dominują przyjazne kolory – jest nowocześnie, designersko, ale też przytulnie. Dużą wagę przywiązano także do intuicyjnego rozmieszczenia poszczególnych działów, poruszanie się po salonie będzie znacznie łatwiejsze dzięki czytelnej nawigacji. Wprowadzono także jasny język kolorów, który ułatwi klientom szybkie odnalezienie strefy nowości, bestsellerów czy produktów rekomendowanych przez Empik lub dostępnych tylko w tej sieci. (źr:inf.prasowa)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close