Region

Katowice: Dzień otwarty w zajezdni tramwajowej

Tradycyjnie w sobotę, tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie z wielką radością, spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej. W tym roku organizatorzy zapraszają serdecznie 21 września do zajezdni w Katowicach Zawodziu. Atrakcji nie zabraknie, a coś dla siebie znajdzie każdy – od juniora do seniora!

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Każdego roku w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje  Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni. – Co roku zmieniamy miejsce tak, by każda z zajezdni mogła być gospodarzem Dnia Otwartego; by co jakiś czas każdy z mieszkańców „tramwajowych” miast Metropolii miał taką imprezę niejako u siebie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Dlatego, po ubiegłorocznej imprezie w Bytomiu, tym razem swoje drzwi szeroko otworzy zajezdnia w Katowicach Zawodziu.

Na pytanie, jak najlepiej dojechać na Dzień Otwarty odpowiedź jest prosta: – Oczywiście, że tramwajem! Poza tramwajami liniowymi, które przez Zawodzie standardowo przejeżdżają, uruchomimy tramwaje specjalne z Mysłowic, Sosnowca i centrum Katowic. Ponadto zapraszamy do przejazdu wagonami, które o 11:30 wyruszą z placu Wolności w paradzie tramwajów do zajezdni – podkreśla Andrzej Zowada. Kto nie chce uczestniczyć w paradzie, na teren zajezdni będzie mógł wejść już o 11:30.

To godzina rozpoczęcia imprezy, podczas której atrakcji będzie co niemiara. Strefa zabaw z dmuchańcami i animacjami dla dzieci, stoiska Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, strefa wojskowa ze strzelnicą, punkt nauki udzielania pierwszej pomocy, strefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego… – Do tego oczywiście cały szereg atrakcji związanych ze zwiedzaniem zajezdni. Wystawa taboru tramwajowego i technicznego oraz części tramwajów i elementów infrastruktury, ekspozycja symulatora kabiny motorniczego, nauka jazdy tramwajem, pokaz podwozia i aparatury dachowej, pokaz sterowania zwrotnic, pokaz mycia tramwaju, wystawa o historii tramwajów w regionie – wylicza rzecznik tramwajowej Spółki. Do tego oczywiście atrakcje artystyczne. Na scenie wystąpi tramwajowa orkiestra dęta, Zespół Akordeonistów „Katowice-Kleofas”, zespół Good Vibes oraz Grzegorz Poloczek w programie kabaretowym. – Do tego dynamiczny i na pewno widowiskowy pokaz akcji gaśniczej płonącego tramwaju oraz bicie rekordu pojemności tramwaju czyli sprawdzenie ilu ludzi pomieści wagon tramwajowy. Tego jeszcze nie robiliśmy – zauważa Andrzej Zowada.

Na terenie zajezdni stanie też ambulans do pobierania krwi, w hali zbudowana zostanie makieta kolejowa, wybijany będzie pamiątkowy znaczek a na jednym z torów odbędą się finałowe zawody turnieju na najlepszego motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A. W czasie Dnia Otwartego rozstrzygnięty zostanie również konkurs fotograficzny „Tramwaj w stolicy Metropolii”. Tu naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zapraszają do spędzenia soboty, 21 września w zajezdni tramwajowej w Katowicach Zawodziu!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Katowicach śmierdzi i będzie śmierdzieć nadal?

Kolejne huczne urodziny w Gliwicach! Pani Mariannie życzymy 200 lat!

Co za zwyrodnialec!!! Rozdeptał trzy małe kotki, a ich matkę zadźgał nożem

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close