KrajRegion

Bestia! Rozdeptał trzy małe kotki, a ich matkę zadźgał nożem

39-letni mieszkaniec Bełchatowa odpowie za bestialskie zabicie kotów. Mężczyzna rozdeptał trzy małe kotki, a ich matce zadał trzy ciosy nożem.

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Do sytuacji doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Lipowej w Bełchatowie (woj. łódzkie). Policjanci zostali powiadomieni, że mężczyzna na terenie posesji zadaje ciosy nożem kotu, a w domu znajdują się małe rozdeptane przez 39-latka kotki. „Informator” zeznał też, że kotka broniąc się ugryzła oprawcę w dłoń. Poranione zwierzę zdołało uciec. Wtedy sprawca krzycząc, że je zabije, uciekł z miejsca zdarzenia.

Właściciel posesji przy ul. Lipowej wskazał mundurowym miejsce, gdzie leżały ciała martwych kotków. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne oraz trzy noże. Dwa z nich były wbite w kuchenną szafkę.

W czasie, kiedy śledczy pracowali na miejscu zdarzenia, policjanci z Wydziału Prewencji we współpracy z dzielnicowymi, zaczęli poszukiwania 39-latka.Mundurowi namierzyli i zatrzymali oprawcę kotów chwilę później, kiedy szedł ulicą Wyspiańskiego. 39-latek był pijany. W trakcie interwencji był agresywny. Znieważył funkcjonariuszy policji oraz groził mundurowym pozbawieniem życia. W ten sposób 39-letni mieszkaniec Bełchatowa naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Decyzją lekarzy podejrzany został umieszczony na Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych.

Za zabicie zwierzęcia, jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w IKEA! Koniec z hot dogami za złotówkę [OŚWIADCZENIE IKEA]

Kopalnia ruszy z wydobyciem pod Rybnikiem? PO ostrzega przed nowym prawem!

Śląskie: Ciężarówka stanęła w płomieniach, kierowca nie żyje

 

źr. Policja Łódzka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close