Region

Katowice: IV Bieg Fundacji „Zdążyć Przed Rakiem” w sobotę, 29 września [PROGRAM]

Już w najbliższą sobotę, 29 września w Parku Zadole w Katowicach wystartuje IV Bieg Fundacji „Zdążyć Przed Rakiem”. Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Katowice, Grupa Medyczna Tommed, Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice-Miasto Ogrodów oraz radny Krzysztof Pieczyński. Jak co roku imprezę wspierać będą znane osoby – w sobotę przede wszystkim sportowcy, w tym reprezentujący barwy GKS-u Katowice.

 

– Organizując to wydarzenie po raz pierwszy w 2015 roku nie spodziewałem się, że będzie się tak szybko rozwijać. Z roku na rok przybywa uczestników, zarówno tych, którzy stają na starcie, jak i wspierających nas kibiców. To musi cieszyć, tym bardziej, że naszym nadrzędnym przesłaniem jest popularyzowanie potrzeby proflaktycznych badań. Dodatkową satysfakcją jest również fakt, że bieg „Zdążyć przed rakiem” już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez. Ze swojej strony gorąco zapraszam w sobotę do Parku w Zadolu, gdzie poza szeregiem atrakcji, Fundacja będzie zachęcać panie do wykonania USG piersi, oferując 150 darmowych badań dla określonej grupy kobiet. Osoby, które nie mogą pobiec, będą mogły „wykręcać kilometry” na rowerach stacjonarnych, w specjalnie utworzonej strefe sportu, wspierając tym samym Fundację Zdążyć Przed Rakiem. Jednym słowem warto przyjść! – mówi Krzysztof Pieczyński.

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz [26.09.2018]

Plan Imprezy :

11:00 Otwarcie Strefy Sportu
12:00 Bieg Dla Dzieci BIEG DLA NASZEGO ZDROWIA
12:15 Uroczyste Rozpoczęcie
12:30 BIEG ZDĄZYĆ PRZED RAKIEM
13:45 Koncert Alicji Janosz

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close