KrajRegionWiadomość dnia

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Katowice są już prawie gotowe na defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Choć patriotyczne akcenty można spotkać prawie na każdym kroku, to mieszkańców aglomeracji czekają z powodu defilady duże utrudnienia. I to przez cztery dni.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz


Bo rozpoczęły się dziś, a potrwają do piątku. Od jutra wieczorem zamknięte będą między innymi rondo Ziętka, czy częściowo al. Rozdzieńskiego i ul. Chorzowska. W wielu miejscach już od dziś obowiązuje zakaz parkowania, tak jest między innymi na parkingu na placu Sejmu Śląskiego.

– Pamiętajmy o tym, że zostawiając samochód nawet na chwilę, na momencik, może się okazać, że samochodu nie będzie, zostanie zholowany na parking. Niestety, w tym przypadku poniesiemy całkowite koszty tego holowania – mówi podkom. Tomasz Bratek, WRD KWP w Katowicach.

Katowice są już prawie gotowe na defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego
Katowice są już prawie gotowe na defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego

 

Utrudnienia czekają kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. A te dotyczyć będą zarówno autobusów, jak i tramwajów.

Skala przedsięwzięcia jest naprawdę duża. Zmiany dotyczą bowiem prawie 70 linii autobusowych oraz 12 tramwajowych. W związku z tym zachęcamy pasażerów do tego, aby przed wyjściem z domu zapoznawali się z informacjami. Te są dostępne na naszej stronie internetowej – mówi Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

 

Utrudnienia czekają kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. A te dotyczyć będą zarówno autobusów, jak i tramwajów
Utrudnienia czekają kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. A te dotyczyć będą zarówno autobusów, jak i tramwajów

W związku z defiladą komunikacja tramwajowa nie będzie funkcjonować od Rynku, przez rondo Ziętka do Stadionu Śląskiego, a także na linii Rynek-pętla Słoneczna-Siemianowice Śląskie. Z tymi utrudnieniami mieszkańcy muszą się liczyć od godz. 19 w środę do godziny 18 w czwartek. Zmiany czekają też pasażerów komunikacji spoza Katowic. Tak będzie między innymi w Jaworznie.

– Trzeba będzie wziąć pod uwagę to, że te trzy linie kursujące do Katowic, czyli A, E oraz J, ich trasy ulegną pewnym zmianom. PKM wprowadził przystanki zastępcze. Na każdej z tych linii przystanek przy ul. Korfantego zostanie zmieniony na przystanek przy ul. Mickiewicza – mówi Dawid Litka, Urząd Miejski w Jaworznie.

 

To nie koniec utrudnień. W piątek w Nikiszowcu odbędzie się uroczysta przysięga i apel Wojsk Obrony Terytorialnej z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

– Sama uroczystość odbędzie się około godziny 12. Natomiast mieszkańcy Nikiszowca, szczególnie zabytkowego osiedla, muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywały przez cały dzień. Przede wszystkim jest to wyłączenie z ruchu Placu Wyzwolenia, ale także ulic bocznych. Pojawią się także znaki zakazu zatrzymywania się i zakazu postoju – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta w Katowicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik złapany! [FOTO]

UWAGA! Silne opady i burze z gradem na Śląsku

Śmierć młodego górnika w wypadku w kopalni Janina
Przeniesiony zostanie także przystanek „Nikiszowiec Kościół”. Zmiany w komunikacji miejskiej w okolicy Nikiszowca będą obowiązywać przez cały piątek.

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego rozpocznie się w czwartek o godzinie 14. Wojsko przejedzie i przemaszeruje od ul. Bagiennej, w kierunku al. Roździeńskiego i ronda Ziętka, a potem al. Korfantego do pętli Słonecznej.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close