RegionWiadomość dnia

Katowice: Koniec z darmowym parkowaniem. Zamykają parkingi w Strefie Kultury!

Koniec z darmowym parkowaniem w Strefie Kultury w Katowicach. W piątek, 28 września parkingi zostaną wyłączone z użytku aż do stycznia 2019. Wszystko przez to, że Katowice przygotowują się do szczytu klimatycznego.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Na gnijącej skórze psa chodziły robaki! Drastyczna sprawa z Rybnika


Alternatywą jest tramwaj, parking przy Belgu lub cmentarzu komunalnym. Okolice Muzeum Śląskiego to nieformalne katowickie centrum przesiadkowe. Codziennie parking pełen jest samochodów urzędników i studentów, którzy do Katowic dojeżdżają.

Od 2 do 14 grudnia 2018 roku Katowice będą gospodarzem Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). To wydarzenie zgromadzi 30 tys. delegatów z blisko 200 krajów.W Strefie Kultury, muszą zostać zamontowane dodatkowe budowle na potrzeby obrad.

Przejęcie MCK i Spodka przez ONZ zaplanowane jest na drugą połowę listopada, Jutro rozpoczynają się już prace na terenie parkingów. Wyłączonych zostanie 550 miejsc. Wiadomo że cześć kierowców nie zrezygnuje z podróży samochodem. Dlatego urzędnicy zapowiadają że będą kierować Straż Miejską na osiedle Gwiazdy oraz na Koszutkę – by sprawdzać, czy nie stają w miejscach niedozwolonych.
(Anna Tabaka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close