RegionWiadomość dnia

Katowice: Kto okradł klub Wysoki Zamek na Załężu? Trwa poszukiwanie złodziei i łupów [WIDEO]

Złodzieje włamali się do klubu chrześcijańskiego „Wysoki Zamek” w dzielnicy Załęże w Katowicach. Ich łupem padły między innymi: odtwarzacz dvd, laptop, aparat fotograficzny i projektor.

 

Włamanie i kradzież miały miejsce w nocy z 3 na 4 marca. Mimo upływu ponad tygodnia – wciąż nie wiadomo, kto dopuścił się kradzieży. –Zamknęliśmy w zasadzie w bardzo późnych godzinach wieczornych klub w sobotę, mąż jeszcze tutaj był sprawdzić około godziny 1, wszystko było w porządku. No i potem, w niedzielę, tutaj przyszliśmy, bo mamy taki zwyczaj, że czasami jeszcze zaglądamy, bo bardzo blisko mieszkamy, i rzeczywiście patrzymy, a drzwi zostały otwarte – mówi Wioletta Iwanicka-Richter, kierownik klubu „Wysoki Zamek”.

Katowice: Kto okradł klub Wysoki Zamek na Załężu? Trwa poszukiwanie złodziei i łupów

Złodzieje uszkodzili drzwi wejściowe i weszli do środka. Prawdopodobnie sprawcy wiedzieli czego szukają, bo w lokalu nie było bałaganu. Teraz Wspólnota rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na odkupienie skradzionego sprzętu. Jest prowadzona między innymi w Szkole Podstawowej nr 20 i w Zespole Szkół nr 7. Do akcji przyłączyła się parafia z Załęża. W niedzielę 25 marca, po mszach będą zbierane pieniądze na ten cel.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close