RegionWiadomość dnia

Katowice: Łamią stereotypy i bariery, dostają LODOŁAMACZE! Specjalne nagrody przyznane po raz 14!

Nagradzają osoby, pracodawców i organizacje pozarządowe oraz instytucje działające na rzecz społecznej i zawodowej aktywności osób niepełnosprawnych. Dziś w Bibliotece Śląskiej w Katowicach po raz czternasty odbyła się regionalna gala konkursu Lodołamacze.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


-Cały czas próbujemy zwrócić uwagę na problemy osób z niepełnosprawnością, chcemy ich integrować z osobami pełnosprawnymi. To jest najważniejsze, oni muszą się czuć w społeczeństwie tak samo jak osoby pełnosprawnemówi Barbara Pokorny, przewodnicząca Rady Krajowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

-Zatrudnienie osób niepełnosprawnych wzrasta, wzrasta wskaźnik aktywności zawodowej – kiedy w 2016 r wskaźnik wynosił 23 proc., aktualnie zbliżamy się do 30 procent – podkreśla Jan Wroński, dyrektor oddziału śląskiego PFRON.

 

Wyróżnienia przyznano w 6 kategoriach. Złotą statuetkę w kategorii zatrudnienie chronione otrzymało Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży Niepełnosprawnej przy którym 8 lat temu powstał zakład aktywności zawodowej.

-Praca naszych podopiecznych została doceniona. Bardzo się starają i sumiennie wykonują swoje obowiązki. Czują się potrzebni,wiadomo – każdy człowiek potrzebuje pracy i oni też czują się potrzebni z racji tego, że mogą pracować – mówi Anna Kandziora, Zakład Aktywności Zawodowej w Bytomiu.

 

W kategorii dziennikarz bez barier nagrodę odebrała TV Przystań z Wrocławia, którą tworzą dziennikarze z niepełnosprawnością intelektualną.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close