AlarmRegion

Młodzi nie chcą węgla. Wielkie Wymieranie, czyli protest podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa

XVIII edycja Międzynarodowych Targów Górnictwa rozpoczęła się w Katowicach. A wraz z nimi po raz kolejny ruszyło także Wielkie Wymieranie – czyli inicjatywa Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Katowicach na rzecz ochrony klimatu.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Tak naprawdę tutaj się liczy to, że leżymy i że jest to taki protest bez przemocy i pokazujemy właśnie w ten sposób, co się może stać z nami i z naszym gatunkiem i z milionem innych gatunków na Ziemi, jeżeli niczego nie zmienimy. […] Chcemy, żeby ludzie zaczęli zauważać problem i żeby byli świadomi tego problemu – mówi Małgorzata Czachowska, koordynator Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Katowicach.

 

Jeden z postawionych sobie celów protestujący już osiągnęli, bo choć milczeli nie sposób było ich nie zauważyć.

-Super, nieinwazyjna, nie jest głośna, a jest widoczna i taka stanowcza też w tej formie swojej. […] Nawet może jest jakaś taka chęć dołączenia się do tego, bo mogę się pod tym pod tym podpisać w stu procentach – mówi Marta, mieszkanka Katowic.

-Zmarnowaliśmy im, proszę Panią następne lata. Zniszczyliśmy przemysł, zniszczyliśmy środowisko. Zatrute powietrze, zatruta żywność. No i co tu dużo mówić? -A co Pan sądzi o takiej formie protestu? Czy to jest dobra forma? -Dobra. Trzeba jak najwięcej takich, proszę Panią protestów. Może się opamiętamy w końcu, nie? mówi Kazimierz, mieszkaniec Sosnowca.

Młodzi nie chcą węgla. Wielkie Wymieranie, czyli protest podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa
Młodzi nie chcą węgla. Wielkie Wymieranie, czyli protest podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Górnictwa, zapewniają, że również mają na uwadze dobro środowiska. Ich zdaniem nieprzypadkowo równocześnie odbywają się także Targi Eko Spalanie i Eko Technologi.

-Są różne podejścia i że tutaj ten problem dla wielu ludzi jest bardzo istotny i szanujemy to, że każdy ma prawo do swojej formy tutaj czy protestu, czy formy prezentacji. My zapraszamy ich do środka tutaj, żeby zobaczyli jak to rzeczywiście wygląda. Rzeczy Ci wystawcy sami ich przekonali do tego, że można pracować z węglem i że nie musi być to szkodliwe – mówi Krzysztof Nos, rzecznik prasowy Międzynarodowych Targów Górnictwa.

 

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego i towarzyszące im Targi Eko Spalanie i Eko Technologie potrwają do piątku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Wysadzili w powietrze bankomat w urzędzie! Śląska policja szuka bandziorów

Macie kartę ŚKUP? PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE! Niektóre właśnie tracą ważność!

Ile wyniesie najniższa pensja w 2020 i 2021 roku? Jest decyzja rządu!

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close