RegionWiadomość dnia

Katowice: Metropolia zorganizowała mikołajkową wymianę prezentów!

Książka, a może czekoladki. Mieszkańcy Katowic są dziś sami dla siebie świętymi Mikołajami. Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia przygotowała przed dawną siedzibą Muzeum Śląskiego stoisko, gdzie każdy może zostawić drobny prezent i zabrać inny. Czyli taka mikołajkowa wymiana prezentów.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW


To jest taka nasza mikołajkowa propozycja, żebyśmy dosłownie wymienili się tymi prezentami. Każdy kto chce dać coś od siebie, jakiś drobiazg, może to być np. książka, płyta, porcelanowa figurka, coś co może ucieszyć innych, może zostawić na naszej choince i wybrać coś dla siebie – mówi Kamila Rożnowska, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Można także złożyć innym życzenia i wylosować życzenia dla siebie. Z kolei w Jaworznie Mikołaj odwiedził pasażerów miejskich autobusów. -Bardzo fajna, super. Bardzo miłe, Mikołaj fajny, inne kolorki ma, super – mówi Aneta Sionko, mieszkanka Jaworzna.

Inne kolorki, bo to nie św. Mikołaj, a PKMikołaj, który kolorami nawiązuje do barw przewoźnika. Taka akcja w Jaworznie organizowana jest od dwóch lat. -Zawsze bardzo, bardzo dużo cukierków. Zaczynamy od życzeń na naszym koncie facebookowym i twitterowym i jeździmy tymi liniami, gdzie mamy największą szansę by spotkać dzieciaki oraz na przystankach podchodzimy i życzmy wszystkiego najlepszego i częstujemy cukierkami, łakociami. Od czekoladowych po takie o takim śmietankowo-karmelowym zabarwieniu – cukiereczki – mówi Maciej Zaremba, Urząd Miejski w Jaworznie.

Takie prezenty rozdawano dziś w niemal każdy mieście w województwie śląskim. Miejsc gdzie wręczano… rózgi chyba nie było.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close