RegionWiadomość dnia

Katowice: Mężczyzna wyszedł z lokalu z kartą do głosowania! Na razie 47 incydentów wyborczych

Jak na razie – według danych z Państwowej Komisji Wyborczej, w całym kraju doszło do 47 incydentów podczas trwających dzisiaj wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jeden z nich miał miejsce w Katowicach, gdzie z jednej z obwodowych komisji wyborczych mężczyzna zamiast wrzucić pobraną kartę do urny – wyszedł z nią z lokalu.

 

 

SZOK i NIEDOWIERZANIE!!! Pijana kobieta zamknęła psa w PACZKOMACIE!

[Aktualizacja: 18.50] Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, do godziny 17.00 odnotowano już 67 incydentów związanych z trwającymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W jednym z lokali wyborczych, mężczyzna których przyszedł zagłosować i wylegitymował się, a następnie pobrał kartę do głosowania – zamiast wrzucić ją do urny wyborczej, zabrał ze sobą opuszczając lokal wyborczy. Członkowie komisji wyborczej natychmiast zareagowali i wezwali policję. Mężczyzna został błyskawicznie ujęty. Kart do głosowanie nie wolno bowiem zabierać ze sobą – wszystkie pobrane muszą trafić do urn wyborczych.

 

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, w sumie w całym kraju doszło do 47 incydentów związanych z trwającymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Najpoważniejszy z nich miał miejsce w Olsztynie, gdzie przewodniczący jednej z komisji wyborczych okazał się być pod wpływem alkoholu. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na pracę komisji – natychmiast został on zastąpiony przez innego członka komisji.

Najwięcej wśród incydentów wyborczych jest przypadków usuwania i uszkadzania ogłoszeń poszczególnych kandydatów – takich przypadków służby odnotowało 20. Jest także kilkanaście zgłoszeń dotyczących prowadzenia agitacji wyborczej.

 

Wybory do Parlamenty Europejskiego odbywają się w niedzielę, 26 maja. Lokale wyborcze w całym kraju są otwarte od 7.00 do 21.00. Obowiązuje do czasu zamknięcia lokali wyborczych cisza wyborcza, która rozpoczęła się w sobotę o północy. W jej trakcie nie można prowadzić agitacji wyborczej, rozklejać ani usuwać materiałów wyborczych a także nie wolno podawać sondażowych wyników wyborów. Jedne co można – to informować o cząstkowej frekwencji w wyborach. Ta – wg. danych PKW, na godzinę 12.00 wynosiła 14.39%.

autor: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close