Region

Katowice: Miasto ma kolejny mural. Nawiązuje do Szczytu Klimatycznego [WIDEO]

Kolejny mural w Katowicach, tym razem na budynku Urzędu Miasta przy ul. Młyńskiej. Rusztowanie zostało już zdjęte, choć do ukończenia muralu potrzeba jeszcze drobnych poprawek. Jego autorką jest śląska artystka, Mona Tusz.

 

– Mural nawiązuje do szczytu klimatycznego, do ekologii. Przedstawia kapsułę wokół której mamy czerń, wewnątrz mnóstwo zieleni, mnóstwo roślin, biosferę, a także takie dodatkowe postacie. Także warto tutaj wychodząc z dworca PKP spojrzeć w prawo w kierunku budynku przy ul. Młyńskiej 4 i zastanowić się nad własną interpretacją tego muralu – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta w Katowicach.

Bo street art, który pojawia się w miastach ma skłaniać mieszkańców do refleksji. Koszt wykonania muralu to nieco ponad 20 tysięcy złotych. Miasto nie planuje jego uroczystego odsłonięcia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close