RegionWiadomość dnia

Katowice: Mieszkańcy chcieli jeździć, więc sami sobie odśnieżyli lodowisko na Murckach [WIDEO]

Mieszkańcy katowickich Murcek długo czekali na lodowisko. W ostatni weekend jednak całkowicie je zasypało. Śniegu, jak relacjonują było po łydki, a osoby, które przyjechały na lodowisko chciały jeździć. Mieszkańcy postanowili więc sami wziąć sprawy w swoje ręce. A raczej – łopaty do odśnieżania.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


-Ludzie się zebrały, skrzyknęli się wszyscy i zaczęliśmy odśnieżać. Koledzy też wiadomo – w miarę możliwości, kto mógł przyjść oczywiście i zaczęliśmy odśnieżać i usypaliśmy dość taką fajną kupkę na 3 metry może przy wjeździe. No, później mój kolega przyjechał z taką ładowareczką fajną, też nam pomógł, bo nie dalibyśmy rady, żeby tego wszystkiego ręcznie odśnieżyć – relacjonuje Dariusz Jasek, mieszkaniec Katowic-Murcek.

Prace na lodowisku trwały kilka godzin. Mieszkańcy podają przykłady z innych miast, gdzie również funkcjonują lodowiska otwarte.

-Ja bym chciał, żeby wysłać cały MOSiR na szkolenie do Tychów – niech się przypatrzą jak wygląda obsługa, konserwacja lodowiska takiego odkrytego, a potem niech przyjadą i niech działają tutaj u nas – mówi Robert Słomka, mieszkaniec Katowic-Murcek.

Prace na lodowisku trwały kilka godzin. Mieszkańcy podają przykłady z innych miast, gdzie również funkcjonują lodowiska otwarte
Prace na lodowisku trwały kilka godzin. Mieszkańcy podają przykłady z innych miast, gdzie również funkcjonują lodowiska otwarte

MOSiR tłumaczy zastój zbyt obfitymi opadami śniegu, a na lodowisku nie ma dachu . -To wymaga w sumie zrozumienia każdej ze stron. My czynimy starania, żeby taka sytuacja się już nie powtórzyła i skierowaliśmy tam dodatkowe osoby i maszynę, czyli rolbę większą, która może w jakiś sposób może tę sytuację, spowoduje, że ten śnieg uda się usunąć w szybszym jakimś tempie – mówi Romuald Oryńczak, MOSiR Katowice.

Po 1 stycznia MOSiR otrzymał nowe środki i już planuje zatrudnienie kolejnych pracowników, którzy będą odpowiedzialni między innymi za odśnieżanie lodowiska w Murckach.

(Radosław Nosal)

Katowice: Mieszkańcy chcieli jeździć, więc sami sobie odśnieżyli lodowisko na Murckach
Katowice: Mieszkańcy chcieli jeździć, więc sami sobie odśnieżyli lodowisko na Murckach
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close