AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Katowice: Nie można zarejestrować samochodu! Urząd Miasta wydał KOMUNIKAT

Armagedon w wydziale komunikacji w Urzędzie Miasta Katowice. Nie można zarejestrować samochodu. Nie da się także zgłosić sprzedaży auta i wyrejestrować go. Co się stało? Okazuje się, że problem jest poważny!

 

Od 13 listopada w Urzędzie Miasta Katowice nie da się zarejestrować samochodu! Nie da się także skutecznie zgłosić w UM jego sprzedaży. Okazuje się, że to problem wynikający z uruchomienia systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPIK. Urząd Miasta Katowice wydał w tej sprawie komunikat:

 

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA KATOWICE: Ogólnopolskie utrudnienia dot. rejestracji i zgłoszenia zbycia pojazdów

 

 

W poniedziałek, 13 listopada został uruchomiony nowy ogólnopolski system „Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców” (CEPiK). Niestety w aplikacji występują problemy związane z wprowadzaniem informacji do systemu, co powoduje tymczasowy brak możliwości zrealizowania w Biurze Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów katowickiego Urzędu Miasta:

-Rejestracji pojazdu
-Zgłoszenia zbycia pojazdu

W związku z tym UM Katowice prosi mieszkańców o wstrzymanie się z rejestracją pojazdu i zgłoszeniem zbycia pojazdu do czasu naprawienia usterki na poziomie centralnym. Pracownicy Urzędu Miasta Katowice nie będą mieć możliwości zrealizowania wspomnianych czynności, nawet w przypadku przybycia Mieszkańca do Urzędu.

Problem ma charakter ogólnopolski, dotyczy wielu miast w kraju, a jego rozwiązanie musi zostać dokonane w centrali w Warszawie. -Otrzymujemy zapewnienia, że eksperci od oprogramowania od wczoraj systematycznie usuwają usterki i wkrótce płynność załatwiania spraw powinna zostać przywrócona, o czym będziemy natychmiastowo informować – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie mieszkańcy załatwiający w katowickim urzędzie sprawy związane z prawem jazdy, są obsługiwani normalnie. (źr:UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close