Region

Katowice: Odpust u Babci Anny na Nikiszu [PROGRAM]

Jedenasta już odsłona imprezy Odpust u Babci Anny. Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Miastem Katowice i Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Janów i Nikiszowiec zaprasza na Jarmark i Odpust”.

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Impreza jest letnią edycją zimowego Jarmarku Na Nikiszu. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców i gości. Choć nawiązuje do święta patronki Kościoła w Nikiszowcu, jest wydarzeniem kulturalnym i integracyjnym, promującym to niezwykłe osiedle i Miasto Katowice.

W tym roku organizatorzy spodziewają się 170 wystawców z całej Polski, oferujących wyroby rękodzielnicze, sztukę, lokalne pamiątki i regionalne smakołyki. Wiele tygodni pracy nad starannym wyborem wystawców i ich asortymentu sprawia, że na Odpustowych straganach znaleźć można wyroby wysokiej jakości, m.in. różnorodną biżuterię, wyroby tekstylne, ceramikę, witraże, lampy (nawet takie ze strusiego jaja), wyroby z filcu, drewna i wiele innych. Smakosze znajdą, m.in. miody, konfitury, nalewki, piwa, wędliny i typowe odpustowe „maszkety” – pierniki, makrony. Na Odpuście będzie kilka punktów gastronomicznych, a lokalne restauracje zapraszają do swoich lokali i ogródków na dobry śląski obiad i nie tylko…

Ciekawie zapowiadają się wydarzenia towarzyszące. Na Skwerze Zillmannów pojawią się korty badmintonowe, gdzie promować będą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, organizowane od 4 sierpnia w Katowicach. Na Skwer organizatorzy zapraszają też najmłodszych na tzw. dmuchańce oraz tradycyjną karuzelę łańcuszkową czyli popularny „keciok”. Na ul. Krawczyka od 12:00 do 16:00 stanie „krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, gdzie prowadzona będzie zbiórka krwi. Na rynku pojawi się również punkt informacyjny tegorocznego Tour de Pologne. Ważną częścią programu imprezy jest scena artystyczna, na której w tym roku wystąpią:

14.00 Górnicza Orkiestra Dęta Wieczorek
15.45 Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”
17:00 proWOKALni
19:30 koncert zespołu No Staff

Katowice: Odpust u Babci Anny na Nikiszu [PROGRAM] (fot.mat.prasowe)
Katowice: Odpust u Babci Anny na Nikiszu [PROGRAM] (fot.mat.prasowe)

Więcej info na: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

 

źr. inf.prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close